Tung Sing – Leaper FC
Ultimele 5 / 5: Tung Sing marchează 1.4 și primește 1.4. Leaper FC 0.8 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 71% · Egal 18% · Oaspete 12%
Goluri / meci
1.4 + 0.8
Peste 2.5
1.34 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.62 · Nu 2.15
Analiză Tung Sing – Leaper FC
Tung Sing o primește pe Leaper FC duminică, 18 octombrie, ora 10:30 (ora României), în 1st Division (Hong Kong). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Tung Sing are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Leaper FC are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Tung Sing stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 22.05.2024, Tung Sing 0–0 Leaper FC. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.26 / 5.10 / 7.70. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 71% pentru Tung Sing, 18% pentru egal și 12% pentru Leaper FC. Favorită e Tung Sing. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.34 și sub 2.5 la 2.82, adică 68% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.62 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,10) și cele deduse din cote (2,53 – 0,96) și ajunge la 2,07 goluri estimate pentru Tung Sing și 1,03 pentru Leaper FC, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Tung Sing câștigă în 61% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Leaper FC câștigă în 18%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Tung Sing | Leaper FC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,07 | 1,03 |
| Șanse de victorie (model) | 61% | 18% |
Goluri estimate
2,07 – 1,03 · total 3,10
1X2 model
61% · 21% · 18%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Tung Sing ↓ / Leaper FC → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 4,6 | 2,4 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 9,3 | 9,6 | 4,9 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 9,7 | 9,9 | 5,1 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 6,7 | 6,9 | 3,5 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 3,4 | 3,5 | 1,8 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,4 | 1,5 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tung Sing, coloane = goluri Leaper FC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Leaper FC. Leaper FC primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,70 goluri, cotele doar 3,49. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Tung Sing are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,9%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.05.24 | Tung Sing – Leaper FC | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Tung Sing – Leaper FC?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 10:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Tung Sing – Leaper FC?
Meciul face parte din 1st Division (Hong Kong). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Tung Sing – Leaper FC?
Cotele 1X2 sunt 1.26 / 5.10 / 7.70. Fără marjă, asta înseamnă 71% pentru Tung Sing, 18% egal și 12% pentru Leaper FC, cu Tung Sing favorită la cota 1.26.
Câte goluri se așteaptă în Tung Sing – Leaper FC?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (2,07 pentru Tung Sing, 1,03 pentru Leaper FC). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 2–1.