Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

ChinaChina · League 1

Shaanxi Union - Changchun Yatai

Statistici și rezultat final · vineri, 14 august

ChinaLeague 1 · China Final
Shaanxi Union
VÎEVÎ
Final2-1Pauză 0-0
Changchun Yatai
ÎÎEVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Shaanxi Union 61%Egal 22%Changchun Yatai 17%

Shaanxi Union 2-1 Changchun Yatai: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Shaanxi Union 2-1 Changchun Yatai (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 56% pentru victoria lui Shaanxi Union, iar cotele fără marjă 61%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 61%), iar GG a ieșit (59%). Scorul exact 2-1 avea 9,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (5-5) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Shaanxi Unionîn meciChangchun Yatai
5
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Shaanxi Union vs Changchun Yatai

Shaanxi Union marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,4. Changchun Yatai marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,4. La Changchun Yatai, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Shaanxi Union 1, egal 1, Changchun Yatai 1.

~3,1goluri estimate
61%peste 2,5 goluri
59%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Shaanxi Unionultimele 5Changchun Yatai
1,40
Puncte / meci
0,80
1,6
Goluri marcate / meci
1,4
1,4
Goluri primite / meci
2,4
2
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
100%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Shaanxi Union și ultimele 5 Changchun Yatai, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Shaanxi Union2-1-2

V
Shaanxi Union - Changchun Yatai14.08.26 · League 1
2-1
Î
Shijiazhuang Gongfu - Shaanxi Union08.08.26 · League 1
2-1
E
Dalian Kuncheng City - Shaanxi Union01.08.26 · League 1
2-2
V
Shaanxi Union - Shenzhen Juniors25.07.26 · League 1
3-0
Î
Lanzhou Longyuan - Shaanxi Union22.07.26 · Cupa FA
2-0

Changchun Yatai1-1-3

Î
Shaanxi Union - Changchun Yatai14.08.26 · League 1
2-1
Î
Suzhou Dongwu - Changchun Yatai08.08.26 · League 1
2-1
E
Changchun Yatai - Shijiazhuang Gongfu02.08.26 · League 1
2-2
V
Changchun Yatai - Nanjing City25.07.26 · League 1
2-1
Î
Changchun Yatai - Wuxi Wuguo17.07.26 · League 1
1-5

Întâlniri directe Shaanxi Union - Changchun Yatai

Shaanxi Union 1Egal 1Changchun Yatai 1
V
Shaanxi Union - Changchun Yatai14.08.2026 · pauză 0-0
2-1
Î
Changchun Yatai - Shaanxi Union11.04.2026 · pauză 1-1
2-1
E
Shaanxi Union - Changchun Yatai21.06.2024 · pauză 0-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Shaanxi Union. 3 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Shaanxi Union - Changchun Yatai

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Shaanxi Union1.4961% fără marjă
X · Egal4.2022% fără marjă
2 · Changchun Yatai5.4517% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.10
X2 2.42
12 1.17

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.05
Peste 2.5 1.67

Ambele marchează

GG Da 1.83
GG Nu 1.87

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.49
Pauză peste 1.5 2.37

Analiza de dinainte de meci

Shaanxi Union - Changchun Yatai s-a jucat vineri, 14 august, în League 1 (China). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Shaanxi Union are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 8-7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Changchun Yatai vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 12. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Shaanxi Union a câștigat o dată, Changchun Yatai o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Shaanxi Union - Changchun Yatai 2-1, pe 14 august 2026.

Shaanxi Union pleacă favorită, la cota 1.49. Egalul e la 4.20, iar Changchun Yatai la 5.45. Fără marja caselor, asta înseamnă 61% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.67, iar GG la 1.83.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,0 pentru Shaanxi Union și 1,2 pentru Changchun Yatai. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Shaanxi Union: 56% în model, cota corectă ar fi 1.79. La 1.49, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 61%. Cota de 1.67 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) merită privit: 59% în model, iar 1.83 plătește peste cota corectă de 1.69. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Shaanxi Union - Changchun Yatai

Goluri estimate: 1,98 Shaanxi Union și 1,16 Changchun Yatai, total 3,14. 1X2 în model: 56% · 22% · 22%. Peste 2,5: 61% (cotă corectă 1.64). GG: 59% (cotă corectă 1.69). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 39% · peste 2,5: 61% (verde).

Scoruri probabile

1-19,9%2-19,8%1-08,6%2-08,5%3-16,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Changchun Yatai. Changchun Yatai a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,4 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-0
Cornere5-5
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startShaanxi Union · 1.49
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Shaanxi Union - Changchun Yatai?

S-a jucat vineri, 14 august, ora 14:30 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Shaanxi Union - Changchun Yatai?

În League 1 (China).

Cine era favorită în Shaanxi Union - Changchun Yatai?

Shaanxi Union pleca favorită, la cota 1.49. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Shaanxi Union - Changchun Yatai?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din League 1

Toată liga →