Duminică18 octombrie
Live 159 Pune pont

UcrainaUcraina · Persha Liga

SC Poltava - Metalist Harkov

Statistici, pont și cote · duminică, 20 septembrie, ora 11:40

UcrainaPersha Liga · Ucraina
SC Poltava
ÎEVEE
Duminică11:4020 septembrie
Metalist Harkov
ÎVVEV
Șanse după cote, fără marjă
SC Poltava 47%Egal 28%Metalist Harkov 25%

Statistici SC Poltava vs Metalist Harkov

SC Poltava marchează și primește câte 0,4 goluri pe meci. Metalist Harkov marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,6. La SC Poltava, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~1,9goluri estimate
29%peste 2,5 goluri
37%ambele marchează
0-0scorul cel mai probabil
SC Poltavaultimele 5Metalist Harkov
1,20
Puncte / meci
2,00
0,4
Goluri marcate / meci
1,2
0,4
Goluri primite / meci
0,6
1
Victorii
3
20%
Peste 2,5 goluri
20%
20%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri SC Poltava și ultimele 5 Metalist Harkov, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

SC Poltava1-3-1

Î
Lokomotiv Kiev - SC Poltava12.09.26 · Persha Liga
2-1
E
SC Poltava - Inhulets Petrove04.09.26 · Persha Liga
0-0
V
FC Kolos Kovalivka 2 - SC Poltava28.08.26 · Persha Liga
0-1
E
Mayak Sarny - SC Poltava22.08.26 · Cupa
0-0
E
SC Poltava - Yuksa Tarasivka15.08.26 · Persha Liga
0-0

Metalist Harkov3-1-1

Î
Inhulets Petrove - Metalist Harkov12.09.26 · Persha Liga
1-0
V0-1
V
Metalist Harkov - Yuksa Tarasivka05.09.26 · Persha Liga
3-1
E
Nyva Ternopil - Metalist Harkov30.08.26 · Persha Liga
1-1
V0-1

Întâlniri directe SC Poltava - Metalist Harkov

SC Poltava 2Egal 0Metalist Harkov 0
V
Metalist Harkov - SC Poltava24.05.2025 · pauză 0-0
0-1
V
SC Poltava - Metalist Harkov27.04.2025 · pauză 1-0
1-0

V/E/Î din perspectiva SC Poltava. 0 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi SC Poltava - Metalist Harkov

0

Nu sunt ponturi publice pe meciul ăsta. Ponturile se închid cu 2 minute înainte de start.

Cote SC Poltava - Metalist Harkov

1 · SC Poltava1.9247% fără marjă
X · Egal3.2028% fără marjă
2 · Metalist Harkov3.6025% fără marjă

Cote actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.16
X2 1.85
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.35
Sub 2.5 1.63
Peste 2.5 2.12

Ambele marchează

GG Da 2.02
GG Nu 1.71

Analiză și pont SC Poltava - Metalist Harkov

Meciul SC Poltava - Metalist Harkov se joacă duminică, 20 septembrie, de la 11:40 (ora României), în Persha Liga (Ucraina). SC Poltava pleacă favorită, deși are o singură victorie în ultimele 5 meciuri.

În ultimele 5 meciuri, SC Poltava are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 2-2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Metalist Harkov vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 2 întâlniri directe, SC Poltava a câștigat de 2 ori, Metalist Harkov niciodată. Au fost meciuri strânse, cu 1,0 goluri în medie. Ultima: Metalist Harkov - SC Poltava 0-1, pe 24 mai 2025.

SC Poltava pleacă favorită, la cota 1.92. Egalul e la 3.20, iar Metalist Harkov la 3.60. Fără marja caselor, asta înseamnă 47% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.12, iar GG la 2.02.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,0 pentru SC Poltava și 0,9 pentru Metalist Harkov. Scorul cel mai probabil e 0-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 36% la victorie, față de 47%.

Verdict

Șansă dublă 1X: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. La 1.16, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 71%. Cota de 1.63 e peste cea corectă (1.41). Nu marchează ambele (NG) merită privit: 63% în model, iar 1.71 plătește peste cota corectă de 1.59. Scorul cel mai probabil: 0-0.

Probabilități SC Poltava - Metalist Harkov

Goluri estimate: 0,97 SC Poltava și 0,89 Metalist Harkov, total 1,86. 1X2 în model: 36% · 32% · 32%. Peste 2,5: 29% (cotă corectă 3.45). GG: 37% (cotă corectă 2.70).

Distribuția golurilor

15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 71% · peste 2,5: 29% (verde).

Scoruri probabile

0-015,6%1-015,1%0-113,9%1-113,4%2-07,3%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: SC Poltava. SC Poltava a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,3 goluri, după cote 2,4. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. SC Poltava e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 32%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Start20.09, 11:40
FavorităSC Poltava · 1.92
Goluri estimate~1,9
Scor probabil0-0

Întrebări frecvente

La ce oră începe SC Poltava - Metalist Harkov?

Duminică, 20 septembrie, ora 11:40, ora României.

În ce competiție se joacă SC Poltava - Metalist Harkov?

În Persha Liga (Ucraina).

Cine e favorită în SC Poltava - Metalist Harkov?

SC Poltava, la cota 1.92. Egalul e la 3.20.

Câte goluri se așteaptă în SC Poltava - Metalist Harkov?

În jur de 1,9, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 0-0.

Alte meciuri din Persha Liga

Toată liga →