Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

BraziliaBrazilia · Pernambucano U20

Santa Cruz PE U20 – Petrolina U20

Santa Cruz PE U20
VVEVV
21:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Petrolina U20
ÎÎÎEV
11.32 X4.55 27.20
1X1.03 X22.80 121.12

Ultimele 5 / 5: Santa Cruz PE U20 marchează 3.8 și primește 0.4. Petrolina U20 0.6 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 68% · Egal 20% · Oaspete 12%

Goluri / meci

3.8 + 0.6

Peste 2.5

1.47 · forma 80% / 40%

GG

Da 1.77 · Nu 1.95

Analiză Santa Cruz PE U20 – Petrolina U20

Santa Cruz PE U20 o primește pe Petrolina U20 sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Pernambucano U20 (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Santa Cruz PE U20 are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 19 goluri marcate și 2 goluri primite (3,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Petrolina U20 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 6 goluri primite (0,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Santa Cruz PE U20 stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Santa Cruz PE U20 a câștigat 2, Petrolina U20 a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 11.10.2026, s-a terminat Petrolina U20 1–2 Santa Cruz PE U20.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.32 / 4.55 / 7.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 68% pentru Santa Cruz PE U20, 20% pentru egal și 12% pentru Petrolina U20. Favorită e Santa Cruz PE U20. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.47 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.77 și Nu la 1.95.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,50 – 0,50) și cele deduse din cote (2,30 – 0,91) și ajunge la 2,40 goluri estimate pentru Santa Cruz PE U20 și 0,70 pentru Petrolina U20, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Santa Cruz PE U20 câștigă în 75% din cazuri, egalul iese în 16%, iar Petrolina U20 câștigă în 9%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 13,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSanta Cruz PE U20Petrolina U20
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-01-1-3
Puncte / meci2,600,80
Goluri marcate (medie)19 (3,8)3 (0,6)
Goluri primite (medie)2 (0,4)6 (1,2)
% Peste 2.580%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)2,400,70
Șanse de victorie (model)75%9%

Goluri estimate

2,40 – 0,70 · total 3,10

1X2 model

75% · 16% · 9%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

46% · cotă corectă 2.17

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Santa Cruz . ↓ / Petrolina U. →012345
0 4,5 3,2 1,1 0,3 0,0 0,0
1 10,8 7,6 2,6 0,6 0,1 0,0
2 13,0 9,1 3,2 0,7 0,1 0,0
3 10,4 7,3 2,5 0,6 0,1 0,0
4 6,2 4,4 1,5 0,4 0,1 0,0
5 3,0 2,1 0,7 0,2 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Santa Cruz PE U20, coloane = goluri Petrolina U20.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Santa Cruz PE U20 are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.32 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–0 (13,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.8
Goluri / meci
0.6
0.4
Primite / meci
1.2
80%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Santa Cruz PE U20 – Petrolina U20?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Santa Cruz PE U20 – Petrolina U20?

Meciul face parte din Pernambucano U20 (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Santa Cruz PE U20 – Petrolina U20?

Cotele 1X2 sunt 1.32 / 4.55 / 7.20. Fără marjă, asta înseamnă 68% pentru Santa Cruz PE U20, 20% egal și 12% pentru Petrolina U20, cu Santa Cruz PE U20 favorită la cota 1.32.

Câte goluri se așteaptă în Santa Cruz PE U20 – Petrolina U20?

Modelul nostru estimează 3,10 goluri (2,40 pentru Santa Cruz PE U20, 0,70 pentru Petrolina U20). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din Pernambucano U20
17.10
21:00
Retro PE U20 – America PE U20 1.435.75