Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

JaponiaJaponia · J2/J3 League

Sagan Tosu - Ventforet Kofu

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

JaponiaJ2/J3 League · Japonia Final
Sagan Tosu
VÎEEV
Final2-0Pauză 1-0
Ventforet Kofu
ÎÎÎEE
Șanse înainte de meci, după cote
Sagan Tosu 53%Egal 27%Ventforet Kofu 20%

Sagan Tosu 2-0 Ventforet Kofu: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Sagan Tosu 2-0 Ventforet Kofu (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 51% pentru victoria lui Sagan Tosu, iar cotele fără marjă 53%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,3 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG n-a ieșit (NG avea 56%). Scorul exact 2-0 avea 10,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (5-7) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Sagan Tosuîn meciVentforet Kofu
5
Cornere
7
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Sagan Tosu vs Ventforet Kofu

Sagan Tosu marchează și primește câte 1,2 goluri pe meci. Ventforet Kofu marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,6.

~2,3goluri estimate
41%peste 2,5 goluri
44%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Sagan Tosuultimele 5Ventforet Kofu
1,60
Puncte / meci
0,40
1,2
Goluri marcate / meci
0,6
1,2
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
0
40%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Sagan Tosu și ultimele 5 Ventforet Kofu, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Sagan Tosu2-2-1

V
Sagan Tosu - Shonan Bellmare06.06.26 · J2/J3 League
1-0
Î
Tokushima Vortis - Sagan Tosu30.05.26 · J2/J3 League
3-1
E
Sagan Tosu - Ryukyu23.05.26 · J2/J3 League
2-2
E
Sagan Tosu - Renofa Yamaguchi16.05.26 · J2/J3 League
1-1
V
Oita Trinita - Sagan Tosu10.05.26 · J2/J3 League
0-1

Ventforet Kofu0-2-3

Î
Matsumoto Yamaga - Ventforet Kofu25.07.26 · Amicale intercluburi
3-0
Î
Tegevajaro Miyazaki - Ventforet Kofu06.06.26 · J2/J3 League
2-1
Î
Vegalta Sendai - Ventforet Kofu30.05.26 · J2/J3 League
1-0
E
Nagano Parceiro - Ventforet Kofu23.05.26 · J2/J3 League
0-0
E
Ventforet Kofu - Gifu16.05.26 · J2/J3 League
2-2

Întâlniri directe Sagan Tosu - Ventforet Kofu

Sagan Tosu 1Egal 1Ventforet Kofu 0
V
Ventforet Kofu - Sagan Tosu13.09.2025 · pauză 1-0
2-3
E
Sagan Tosu - Ventforet Kofu11.05.2025 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Sagan Tosu. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Sagan Tosu - Ventforet Kofu

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Sagan Tosu1.7653% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Ventforet Kofu4.5520% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.25
X2 1.67
12 1.31

Goluri

Peste 1.5 1.40
Sub 2.5 1.57
Peste 2.5 2.25

Ambele marchează

GG Da 1.97
GG Nu 1.74

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.31
Pauză peste 1.5 3.20

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Sagan Tosu - Ventforet Kofu s-a jucat sâmbătă, 8 august, în J2/J3 League (Japonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Sagan Tosu are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 6-6. Ventforet Kofu n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. A marcat 3 goluri și a primit 8.

În ultimele 2 întâlniri directe, Sagan Tosu a câștigat o dată, Ventforet Kofu niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Ventforet Kofu - Sagan Tosu 2-3, pe 13 septembrie 2025.

Sagan Tosu pleacă favorită, la cota 1.76. Egalul e la 3.40, iar Ventforet Kofu la 4.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 53% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.25, iar GG la 1.97.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,5 pentru Sagan Tosu și 0,9 pentru Ventforet Kofu. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Sagan Tosu: 51% în model, cota corectă ar fi 1.96. La 1.76, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 59%. Cota de 1.57 e sub cea corectă (1.69) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Sagan Tosu - Ventforet Kofu

Goluri estimate: 1,45 Sagan Tosu și 0,86 Ventforet Kofu, total 2,31. 1X2 în model: 51% · 27% · 22%. Peste 2,5: 41% (cotă corectă 2.44). GG: 44% (cotă corectă 2.27). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
23%1
26%2
20%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 59% · peste 2,5: 41% (verde).

Scoruri probabile

1-014,4%1-112,4%2-010,4%0-09,9%2-19,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Ventforet Kofu. Ventforet Kofu a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere5-7
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startSagan Tosu · 1.76
Goluri estimate~2,3
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Sagan Tosu - Ventforet Kofu?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 13:30 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Sagan Tosu - Ventforet Kofu?

În J2/J3 League (Japonia).

Unde s-a jucat Sagan Tosu - Ventforet Kofu?

Pe Ekimae Real Estate Stadium, în Tosu, sâmbătă, 8 august, ora 13:30 (ora României).

Cine era favorită în Sagan Tosu - Ventforet Kofu?

Sagan Tosu pleca favorită, la cota 1.76. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Sagan Tosu - Ventforet Kofu?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,3.

Alte meciuri din J2/J3 League

Toată liga →