Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

NigeriaNigeria · Premier League

Rivers United – Barau FC

Rivers United
EVEEV
18:00 Duminică, 18 octombrie
Barau FC
EÎEVE
11.50 X3.75 26.10
1X1.08 X22.32 121.22

Ultimele 5 / 5: Rivers United marchează 1.6 și primește 0.2. Barau FC 1.2 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 61% · Egal 24% · Oaspete 15%

Goluri / meci

1.6 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 20% / 40%

GG

—

Analiză Rivers United – Barau FC

Rivers United o primește pe Barau FC duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Premier League (Nigeria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Rivers United are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 1 gol primite (1,6 marcate și 0,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Barau FC are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Rivers United stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Rivers United a câștigat 2, Barau FC a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 25.02.2026, s-a terminat Rivers United 1–0 Barau FC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.50 / 3.75 / 6.10. După ce scoatem marja (aproximativ 9,7% pe piața asta), rămân 61% pentru Rivers United, 24% pentru egal și 15% pentru Barau FC. Favorită e Rivers United.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Rivers United și 0,70 pentru Barau FC, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Rivers United câștigă în 57% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Barau FC câștigă în 17%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 16,6%.

Statistici-cheie
IndicatorRivers UnitedBarau FC
Meciuri analizate55
V-E-Î2-3-01-3-1
Puncte / meci1,801,20
Goluri marcate (medie)8 (1,6)6 (1,2)
Goluri primite (medie)1 (0,2)7 (1,4)
% Peste 2.520%40%
% GG20%60%
Victorii H2H (3 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,500,70
Șanse de victorie (model)57%17%

Goluri estimate

1,50 – 0,70 · total 2,20

1X2 model

57% · 26% · 17%

Peste 2.5 model

38% · cotă corectă 2.63

GG model

39% · cotă corectă 2.56

Distribuția golurilor
11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Rivers Unit. ↓ / Barau FC →012345
0 11,1 7,8 2,7 0,6 0,1 0,0
1 16,6 11,6 4,1 1,0 0,2 0,0
2 12,5 8,7 3,1 0,7 0,1 0,0
3 6,2 4,4 1,5 0,4 0,1 0,0
4 2,3 1,6 0,6 0,1 0,0 0,0
5 0,7 0,5 0,2 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rivers United, coloane = goluri Barau FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Rivers United are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Nu marchează ambele (NG) are 61% în model (cotă corectă 1.64). Scorul cel mai probabil: 1–0 (16,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
1.2
0.2
Primite / meci
1.4
40%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
40%
20%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Rivers United – Barau FC?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Rivers United – Barau FC?

Meciul face parte din Premier League (Nigeria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Rivers United – Barau FC?

Cotele 1X2 sunt 1.50 / 3.75 / 6.10. Fără marjă, asta înseamnă 61% pentru Rivers United, 24% egal și 15% pentru Barau FC, cu Rivers United favorită la cota 1.50.

Câte goluri se așteaptă în Rivers United – Barau FC?

Modelul nostru estimează 2,20 goluri (1,50 pentru Rivers United, 0,70 pentru Barau FC). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Premier League
18.10
18:00
Niger Tornadoes – Ikorodu City 1.705.00
18.10
18:00
Enyimba – Warri Wolves 1.476.40
18.10
18:00
Plateau United – Sporting Lagos 1.555.55