Inter Lagos FC – Nasarawa United
Ultimele 5 / 5: Inter Lagos FC marchează 0.8 și primește 1.4. Nasarawa United 1.0 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 47% · Egal 29% · Oaspete 25%
Goluri / meci
0.8 + 1.0
Peste 2.5
2.32 · forma 20% / 20%
GG
Da 2.10 · Nu 1.66
Analiză Inter Lagos FC – Nasarawa United
Inter Lagos FC o primește pe Nasarawa United duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Premier League (Nigeria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Inter Lagos FC are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Nasarawa United are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 3 goluri primite (1,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nasarawa United stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.20 / 3.75. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 47% pentru Inter Lagos FC, 29% pentru egal și 25% pentru Nasarawa United. Favorită e Inter Lagos FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.32 și sub 2.5 la 1.51, adică 39% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.10 și Nu la 1.66.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,20) și cele deduse din cote (1,36 – 0,91) și ajunge la 1,03 goluri estimate pentru Inter Lagos FC și 1,05 pentru Nasarawa United, adică 2,08 în total. Cu aceste valori, Inter Lagos FC câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 30%, iar Nasarawa United câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Inter Lagos FC | Nasarawa United |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 20% | 20% |
| % GG | 60% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 1,03 | 1,05 |
| Șanse de victorie (model) | 34% | 36% |
Goluri estimate
1,03 – 1,05 · total 2,08
1X2 model
34% · 30% · 36%
Peste 2.5 model
35% · cotă corectă 2.86
GG model
42% · cotă corectă 2.38
Sub 2.5: 65% · Peste 2.5: 35% · total goluri în 90 de minute
| Inter Lagos. ↓ / Nasarawa Un. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 12,5 | 13,1 | 6,9 | 2,4 | 0,6 | 0,1 |
| 1 | 12,9 | 13,5 | 7,1 | 2,5 | 0,7 | 0,1 |
| 2 | 6,6 | 7,0 | 3,7 | 1,3 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 2,3 | 2,4 | 1,3 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,6 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Inter Lagos FC, coloane = goluri Nasarawa United.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Favorit fără formă. Inter Lagos FC e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Inter Lagos FC 34%, egal 30%, Nasarawa United 36%. Sub 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.51 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Inter Lagos FC – Nasarawa United?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Inter Lagos FC – Nasarawa United?
Meciul face parte din Premier League (Nigeria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Inter Lagos FC – Nasarawa United?
Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.20 / 3.75. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Inter Lagos FC, 29% egal și 25% pentru Nasarawa United, cu Inter Lagos FC favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în Inter Lagos FC – Nasarawa United?
Modelul nostru estimează 2,08 goluri (1,03 pentru Inter Lagos FC, 1,05 pentru Nasarawa United). Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor este 1–1.