Real Valladolid Promesas – Real Avila
Ultimele 5 / 5: Real Valladolid Promesas marchează 2.2 și primește 1.0. Real Avila 1.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 40% · Egal 27% · Oaspete 32%
Goluri / meci
2.2 + 1.0
Peste 2.5
1.82 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.67 · Nu 2.07
Analiză Real Valladolid Promesas – Real Avila
Real Valladolid Promesas o primește pe Real Avila duminică, 18 octombrie, ora 12:30 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Real Valladolid Promesas are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Real Avila are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Real Valladolid Promesas a câștigat 3, Real Avila a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 07.02.2026, s-a terminat Real Valladolid Promesas 7–2 Real Avila.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.35 / 2.85. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 40% pentru Real Valladolid Promesas, 27% pentru egal și 32% pentru Real Avila. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.82 și sub 2.5 la 1.90, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.67 și Nu la 2.07.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,00) și cele deduse din cote (1,45 – 1,27) și ajunge la 1,62 goluri estimate pentru Real Valladolid Promesas și 1,13 pentru Real Avila, adică 2,75 în total. Cu aceste valori, Real Valladolid Promesas câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Real Avila câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Real Valladolid Promesas | Real Avila |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,62 | 1,13 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 26% |
Goluri estimate
1,62 – 1,13 · total 2,75
1X2 model
49% · 25% · 26%
Peste 2.5 model
52% · cotă corectă 1.92
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 48% · Peste 2.5: 52% · total goluri în 90 de minute
| Real Vallad. ↓ / Real Avila → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,4 | 7,2 | 4,1 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 10,4 | 11,7 | 6,6 | 2,5 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 8,4 | 9,5 | 5,4 | 2,0 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 4,5 | 5,1 | 2,9 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,8 | 2,1 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,6 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Real Valladolid Promesas, coloane = goluri Real Avila.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,4 goluri, față de 2,75 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.35 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 07.02.26 | Real Valladolid Promesas – Real Avila | 1–1 | 7–2 |
| 23.11.25 | Real Avila – Real Valladolid Promesas | 1–0 | 2–2 |
| 20.04.25 | Real Valladolid Promesas – Real Avila | 2–0 | 2–1 |
| 08.12.24 | Real Avila – Real Valladolid Promesas | 1–2 | 2–3 |
| 03.08.24 | Real Valladolid Promesas – Real Avila | — | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Real Valladolid Promesas – Real Avila?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Real Valladolid Promesas – Real Avila?
Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Real Valladolid Promesas – Real Avila?
Cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.35 / 2.85. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Real Valladolid Promesas, 27% egal și 32% pentru Real Avila, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Real Valladolid Promesas – Real Avila?
Modelul nostru estimează 2,75 goluri (1,62 pentru Real Valladolid Promesas, 1,13 pentru Real Avila). Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.