Real Madrid Castilla – Antequera
Ultimele 5 / 5: Real Madrid Castilla marchează 1.2 și primește 1.4. Antequera 1.6 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 52% · Egal 27% · Oaspete 21%
Goluri / meci
1.2 + 1.6
Peste 2.5
1.80 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.74 · Nu 1.97
Analiză Real Madrid Castilla – Antequera
Real Madrid Castilla o primește pe Antequera duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Primera Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Real Madrid Castilla are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Antequera are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 6 goluri primite (1,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Real Madrid Castilla a câștigat 0, Antequera a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 16.02.2025, s-a terminat Antequera 0–0 Real Madrid Castilla.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.45 / 4.30. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 52% pentru Real Madrid Castilla, 27% pentru egal și 21% pentru Antequera. Favorită e Real Madrid Castilla. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.80 și sub 2.5 la 1.90, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.74 și Nu la 1.97.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,50) și cele deduse din cote (1,71 – 1,02) și ajunge la 1,45 goluri estimate pentru Real Madrid Castilla și 1,26 pentru Antequera, adică 2,71 în total. Cu aceste valori, Real Madrid Castilla câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Antequera câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Real Madrid Castilla | Antequera |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-4-0 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,45 | 1,26 |
| Șanse de victorie (model) | 41% | 33% |
Goluri estimate
1,45 – 1,26 · total 2,71
1X2 model
41% · 26% · 33%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Real Madrid. ↓ / Antequera → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 8,4 | 5,3 | 2,2 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 9,6 | 12,2 | 7,7 | 3,2 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 7,0 | 8,8 | 5,6 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 3,4 | 4,3 | 2,7 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,2 | 1,5 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Real Madrid Castilla, coloane = goluri Antequera.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Favorit fără formă. Real Madrid Castilla e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,0 goluri, față de 2,71 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Real Madrid Castilla 41%, egal 26%, Antequera 33%. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 16.02.25 | Antequera – Real Madrid Castilla | 0–0 | 0–0 |
| 17.11.24 | Real Madrid Castilla – Antequera | 1–1 | 1–2 |
| 09.03.24 | Real Madrid Castilla – Antequera | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Real Madrid Castilla – Antequera?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Real Madrid Castilla – Antequera?
Meciul face parte din Primera Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Real Madrid Castilla – Antequera?
Cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.45 / 4.30. Fără marjă, asta înseamnă 52% pentru Real Madrid Castilla, 27% egal și 21% pentru Antequera, cu Real Madrid Castilla favorită la cota 1.76.
Câte goluri se așteaptă în Real Madrid Castilla – Antequera?
Modelul nostru estimează 2,71 goluri (1,45 pentru Real Madrid Castilla, 1,26 pentru Antequera). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.