Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

RB Salzburg – SCR Altach

RB Salzburg
—
15:30 Duminică, 18 octombrie
SCR Altach
—
11.42 X4.55 23.50
1X1.10 X22.75 121.15

1X2, fără marjă

Gazdă 58% · Egal 18% · Oaspete 24%

Goluri / meci

—

Peste 2.5

1.46

GG

Da 1.66 · Nu 2.10

Analiză RB Salzburg – SCR Altach

RB Salzburg o primește pe SCR Altach duminică, 18 octombrie, ora 15:30 (ora României), în un meci amical. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Pentru RB Salzburg nu avem meciuri recente în baza de date. Pentru SCR Altach nu avem meciuri recente în baza de date.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.42 / 4.55 / 3.50. După ce scoatem marja (aproximativ 21,0% pe piața asta), rămân 58% pentru RB Salzburg, 18% pentru egal și 24% pentru SCR Altach. Favorită e RB Salzburg. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.46 și sub 2.5 la 2.52, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.

Pentru că nu avem destule meciuri recente, modelul pleacă doar de la cote și ajunge la 2,05 goluri estimate pentru RB Salzburg și 1,21 pentru SCR Altach, adică 3,26 în total. Cu aceste valori, RB Salzburg câștigă în 57% din cazuri, egalul iese în 21%, iar SCR Altach câștigă în 22%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,8%.

Statistici-cheie
IndicatorRB SalzburgSCR Altach
Meciuri analizate00
V-E-Î0-0-00-0-0
Puncte / meci0,000,00
Goluri marcate (medie)0 (0,0)0 (0,0)
Goluri primite (medie)0 (0,0)0 (0,0)
% Peste 2.50%0%
% GG0%0%
Goluri estimate (model)2,051,21
Șanse de victorie (model)57%22%

Goluri estimate

2,05 – 1,21 · total 3,26

1X2 model

57% · 21% · 22%

Peste 2.5 model

63% · cotă corectă 1.59

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
RB Salzburg ↓ / SCR Altach →012345
0 3,8 4,6 2,8 1,1 0,3 0,1
1 7,9 9,5 5,8 2,3 0,7 0,2
2 8,1 9,8 5,9 2,4 0,7 0,2
3 5,5 6,7 4,0 1,6 0,5 0,1
4 2,8 3,4 2,1 0,8 0,3 0,1
5 1,2 1,4 0,8 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri RB Salzburg, coloane = goluri SCR Altach.

Factori de risc

  • Eșantion mic. Avem doar 0 / 0 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 21,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie RB Salzburg are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,8%).

Nu avem ultimele meciuri ca să desenăm comparația.

Întrebări frecvente

La ce oră începe RB Salzburg – SCR Altach?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă RB Salzburg – SCR Altach?

Meciul face parte din un meci amical. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre RB Salzburg – SCR Altach?

Cotele 1X2 sunt 1.42 / 4.55 / 3.50. Fără marjă, asta înseamnă 58% pentru RB Salzburg, 18% egal și 24% pentru SCR Altach, cu RB Salzburg favorită la cota 1.42.

Câte goluri se așteaptă în RB Salzburg – SCR Altach?

Modelul nostru estimează 3,26 goluri (2,05 pentru RB Salzburg, 1,21 pentru SCR Altach). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 2–1.