Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ElvetiaElvetia · Challenge League

Rapperswil-Jona - Winterthur

Statistici și rezultat final · vineri, 21 august

ElvetiaChallenge League · Elvetia Final
Rapperswil-Jona
VÎVÎE
Final0-2Pauză 0-1
Winterthur
VVÎEE
Șanse înainte de meci, după cote
Rapperswil-Jona 32%Egal 26%Winterthur 43%

Rapperswil-Jona 0-2 Winterthur: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Rapperswil-Jona 0-2 Winterthur (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 44% pentru victoria lui Winterthur, iar cotele fără marjă 43%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 31%), iar GG n-a ieșit (NG avea 31%). Scorul exact 0-2 avea 5,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (2-7) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Rapperswil-Jonaîn meciWinterthur
2
Cornere
7
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Rapperswil-Jona vs Winterthur

Rapperswil-Jona marchează 2,6 goluri pe meci și primește 2,0. Winterthur marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,2.

~3,6goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
69%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Rapperswil-Jonaultimele 5Winterthur
1,40
Puncte / meci
1,60
2,6
Goluri marcate / meci
2,2
2,0
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Rapperswil-Jona și ultimele 5 Winterthur, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Rapperswil-Jona2-1-2

V
YF Juventus - Rapperswil-Jona15.08.26 · Cupa
1-6
Î
Lausanne Ouchy - Rapperswil-Jona07.08.26 · Challenge League
2-0
V
Nyonnais - Rapperswil-Jona31.07.26 · Challenge League
1-2
Î
Rapperswil-Jona - Wil24.07.26 · Challenge League
4-5
E
Lugano - Rapperswil-Jona04.07.26 · Amicale intercluburi
1-1

Winterthur2-2-1

V
Zurich City SC - Winterthur15.08.26 · Cupa
1-3
V
Winterthur - Wil07.08.26 · Challenge League
5-0
Î
Kriens - Winterthur31.07.26 · Challenge League
2-0
E
Winterthur - Yverdon24.07.26 · Challenge League
2-2
E
Winterthur - Union Berlin17.07.26 · Amicale intercluburi
1-1

Întâlniri directe Rapperswil-Jona - Winterthur

Rapperswil-Jona 0Egal 0Winterthur 1
Î
Winterthur - Rapperswil-Jona28.06.2024 · pauză 2-1
3-2

V/E/Î din perspectiva Rapperswil-Jona. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Rapperswil-Jona - Winterthur

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Rapperswil-Jona2.9232% fără marjă
X · Egal3.6026% fără marjă
2 · Winterthur2.1743% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.59
X2 1.37
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.15
Sub 2.5 2.37
Peste 2.5 1.52

Ambele marchează

GG Da 1.47
GG Nu 2.50

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.60
Pauză peste 1.5 2.20

Cornere

Sub 9.5 1.88
Peste 9.5 1.83

Analiza de dinainte de meci

Rapperswil-Jona - Winterthur s-a jucat vineri, 21 august, în Challenge League (Elvetia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Rapperswil-Jona are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 13-10. Winterthur vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 6.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Winterthur - Rapperswil-Jona 3-2, pe 28 iunie 2024.

Winterthur pleacă favorită, la cota 2.17. Egalul e la 3.60, iar Rapperswil-Jona la 2.92. Fără marja caselor, asta înseamnă 43% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.52, iar GG la 1.47.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,7 pentru Rapperswil-Jona și 1,9 pentru Winterthur. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Rapperswil-Jona are 34%, Winterthur 44%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 69%. Cota de 1.52 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) are 69% în model, iar 1.47 e aproape de cota corectă (1.45). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Rapperswil-Jona - Winterthur

Goluri estimate: 1,67 Rapperswil-Jona și 1,90 Winterthur, total 3,57. 1X2 în model: 34% · 22% · 44%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 69% (cotă corectă 1.45). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

1-18,9%1-28,5%2-17,5%2-27,1%1-35,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Rapperswil-Jona. Rapperswil-Jona a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,0 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-2
Pauză0-1
Cornere2-7
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startWinterthur · 2.17
Goluri estimate~3,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Rapperswil-Jona - Winterthur?

S-a jucat vineri, 21 august, ora 21:15 (ora României) și s-a terminat 0-2.

În ce competiție s-a jucat Rapperswil-Jona - Winterthur?

În Challenge League (Elvetia).

Cine era favorită în Rapperswil-Jona - Winterthur?

Winterthur pleca favorită, la cota 2.17. Meciul s-a terminat 0-2.

Câte goluri s-au marcat în Rapperswil-Jona - Winterthur?

2 goluri, scor final 0-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,6.

Alte meciuri din Challenge League

Toată liga →