Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

Costa RicaCosta Rica · Primera Division

Puntarenas - Sporting San Jose

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

Costa RicaPrimera Division · Costa Rica Final
Puntarenas
EEÎÎÎ
Final1-1Pauză 1-1
Sporting San Jose
EEEÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Puntarenas 40%Egal 30%Sporting San Jose 30%

Puntarenas 1-1 Sporting San Jose: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Puntarenas 1-1 Sporting San Jose (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 27% pentru egalul, iar cotele fără marjă 30%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 55%), iar GG a ieșit (51%). Scorul exact 1-1 avea 12,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (6-2) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Puntarenasîn meciSporting San Jose
6
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Puntarenas vs Sporting San Jose

Puntarenas marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,4. Sporting San Jose marchează și primește câte 0,8 goluri pe meci. La Sporting San Jose, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Puntarenas 2, egal 5, Sporting San Jose 1.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
51%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Puntarenasultimele 5Sporting San Jose
0,40
Puncte / meci
1,20
1,2
Goluri marcate / meci
0,8
2,4
Goluri primite / meci
0,8
0
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
20%
100%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Puntarenas și ultimele 5 Sporting San Jose, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Puntarenas0-2-3

E
Puntarenas - Sporting San Jose02.08.26 · Primera Division
1-1
E
Herediano - Puntarenas24.07.26 · Primera Division
1-1
Î
Puntarenas - Deportivo Saprissa27.04.26 · Primera Division
1-3
Î
Alajuelense - Puntarenas24.04.26 · Primera Division
5-2
Î
Puntarenas - Sporting San Jose19.04.26 · Primera Division
1-2

Sporting San Jose1-3-1

E
Puntarenas - Sporting San Jose02.08.26 · Primera Division
1-1
E
Sporting San Jose - Alajuelense26.07.26 · Primera Division
1-1
E
Herediano - Sporting San Jose26.04.26 · Primera Division
0-0
Î
Sporting San Jose - Municipal Liberia22.04.26 · Primera Division
0-1
V
Puntarenas - Sporting San Jose19.04.26 · Primera Division
1-2

Întâlniri directe Puntarenas - Sporting San Jose

Puntarenas 2Egal 5Sporting San Jose 1
E
Puntarenas - Sporting San Jose02.08.2026 · pauză 1-1
1-1
Î
Puntarenas - Sporting San Jose19.04.2026 · pauză 0-1
1-2
E
Sporting San Jose - Puntarenas25.03.2026 · pauză 0-0
1-1
V
Sporting San Jose - Puntarenas22.02.2026 · pauză 0-1
1-2
E
Puntarenas - Sporting San Jose01.12.2025 · pauză 0-0
0-0
E
Sporting San Jose - Puntarenas18.09.2025 · pauză 0-0
1-1
V
Puntarenas - Sporting San Jose27.03.2025 · pauză 0-1
2-1

V/E/Î din perspectiva Puntarenas. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Puntarenas - Sporting San Jose

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Puntarenas2.3240% fără marjă
X · Egal3.0530% fără marjă
2 · Sporting San Jose3.1030% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.32
X2 1.54
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.36
Sub 2.5 1.63
Peste 2.5 2.15

Ambele marchează

GG Da 1.87
GG Nu 1.83

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.32
Pauză peste 1.5 3.10

Cornere

Sub 9.5 1.51
Peste 9.5 2.40

Analiza de dinainte de meci

Puntarenas - Sporting San Jose s-a jucat duminică, 2 august, în Primera Division (Costa Rica). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Puntarenas n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-12. Sporting San Jose vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 8 întâlniri directe, Puntarenas a câștigat de 2 ori, Sporting San Jose o dată, iar cinci meciuri s-au terminat egal. Ultima: Puntarenas - Sporting San Jose 1-1, pe 2 august 2026.

Puntarenas pleacă favorită, la cota 2.32. Egalul e la 3.05, iar Sporting San Jose la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 40% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.15, iar GG la 1.87.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Puntarenas și 1,4 pentru Sporting San Jose. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 32% la victorie, față de 40%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 68%. Cota de 1.54 e corectă, fără plus. Sub 2.5 goluri are 55% în model, dar la 1.63 plătește sub cota corectă de 1.82. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Puntarenas - Sporting San Jose

Goluri estimate: 1,15 Puntarenas și 1,35 Sporting San Jose, total 2,50. 1X2 în model: 32% · 27% · 41%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 51% (cotă corectă 1.96). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

1-112,7%0-111,1%1-09,4%1-28,6%0-08,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Puntarenas. Puntarenas a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Puntarenas e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-1
Cornere6-2
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startPuntarenas · 2.32
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Puntarenas - Sporting San Jose?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 02:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Puntarenas - Sporting San Jose?

În Primera Division (Costa Rica).

Cine era favorită în Puntarenas - Sporting San Jose?

Puntarenas pleca favorită, la cota 2.32. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Puntarenas - Sporting San Jose?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →