Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ChileChile · Primera B

Puerto Montt - Deportes Iquique

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

ChilePrimera B · Chile Final
Puerto Montt
EÎEVV
Final0-4Pauză 0-2
Deportes Iquique
EVEVE
Șanse înainte de meci, după cote
Puerto Montt 39%Egal 29%Deportes Iquique 33%

Puerto Montt 0-4 Deportes Iquique: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Puerto Montt 0-4 Deportes Iquique (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 41% pentru victoria lui Deportes Iquique, iar cotele fără marjă 33%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG n-a ieșit (NG avea 50%). Scorul exact 0-4 avea 1,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (6-2) și 5 cartonașe galbene (4-1).

Puerto Monttîn meciDeportes Iquique
6
Cornere
2
4
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Puerto Montt vs Deportes Iquique

Puerto Montt marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,8. Deportes Iquique marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. La Puerto Montt, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
50%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Puerto Monttultimele 5Deportes Iquique
1,60
Puncte / meci
1,80
1,0
Goluri marcate / meci
2,0
0,8
Goluri primite / meci
0,8
2
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Puerto Montt și ultimele 5 Deportes Iquique, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Puerto Montt2-2-1

E
Santiago Wanderers - Puerto Montt16.08.26 · Primera B
1-1
Î
Puerto Montt - Union Espanola12.08.26 · Primera B
0-1
E
CD Santa Cruz - Puerto Montt08.08.26 · Primera B
0-0
V
Deportes Recoleta - Puerto Montt02.08.26 · Primera B
0-1
V
Puerto Montt - Deportes Antofagasta26.07.26 · Primera B
3-2

Deportes Iquique2-3-0

E
Deportes Iquique - Deportes Antofagasta17.08.26 · Primera B
1-1
V
Deportes Iquique - Deportes Copiapo14.08.26 · Primera B
4-0
E
Cobreloa Calama - Deportes Iquique09.08.26 · Primera B
1-1
V3-1
E
San Marcos Arica - Deportes Iquique01.08.26 · Primera B
1-1

Întâlniri directe Puerto Montt - Deportes Iquique

Puerto Montt 0Egal 1Deportes Iquique 0
E
Deportes Iquique - Puerto Montt12.04.2026 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Puerto Montt. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Puerto Montt - Deportes Iquique

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Puerto Montt2.4039% fără marjă
X · Egal3.2529% fără marjă
2 · Deportes Iquique2.8233% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.38
X2 1.51
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.27
Sub 2.5 1.83
Peste 2.5 1.87

Ambele marchează

GG Da 1.69
GG Nu 2.05

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.40
Pauză peste 1.5 2.75

Analiza de dinainte de meci

Puerto Montt - Deportes Iquique s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Primera B (Chile). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Puerto Montt are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 5-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Deportes Iquique n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: două victorii și trei egaluri. A marcat 10 goluri și a primit 4.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Deportes Iquique - Puerto Montt 0-0, pe 12 aprilie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.40 pentru gazde, 2.82 pentru oaspeți și 3.25 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.87, iar GG la 1.69.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,1 pentru Puerto Montt și 1,3 pentru Deportes Iquique. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 32% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 68% în model, iar 1.51 e aproape de cota corectă (1.47). Sub 2.5 goluri: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. Cota 1.83 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Puerto Montt - Deportes Iquique

Goluri estimate: 1,14 Puerto Montt și 1,33 Deportes Iquique, total 2,47. 1X2 în model: 32% · 27% · 41%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 50% (cotă corectă 2.00). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

1-112,8%0-111,2%1-09,6%0-08,5%1-28,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-4
Pauză0-2
Cornere6-2
Cartonașe galbene4-1
Favorită la startPuerto Montt · 2.40
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Puerto Montt - Deportes Iquique?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 22:00 (ora României) și s-a terminat 0-4.

În ce competiție s-a jucat Puerto Montt - Deportes Iquique?

În Primera B (Chile).

Cine era favorită în Puerto Montt - Deportes Iquique?

Niciuna clar: cotele erau 2.40 la gazde și 2.82 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-4.

Câte goluri s-au marcat în Puerto Montt - Deportes Iquique?

4 goluri, scor final 0-4. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Primera B

Toată liga →