Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

ChileChile · Primera B

Puerto Montt - Deportes Antofagasta

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

ChilePrimera B · Chile Final
Puerto Montt
ÎVVVE
Final3-2Pauză 1-1
Șanse înainte de meci, după cote
Puerto Montt 36%Egal 30%Deportes Antofagasta 34%

Puerto Montt 3-2 Deportes Antofagasta: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Puerto Montt 3-2 Deportes Antofagasta (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru victoria lui Puerto Montt, iar cotele fără marjă 36%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 5 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 47%), iar GG a ieșit (52%). Scorul exact 3-2 avea 2,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (5-6) și 6 cartonașe galbene (2-4).

Puerto Monttîn meciDeportes Antofagasta
5
Cornere
6
2
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Puerto Montt vs Deportes Antofagasta

Puerto Montt marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,8. Deportes Antofagasta marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. La Puerto Montt, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,5goluri estimate
47%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Puerto Monttultimele 5Deportes Antofagasta
2,00
Puncte / meci
2,60
1,4
Goluri marcate / meci
2,0
0,8
Goluri primite / meci
0,8
3
Victorii
4
20%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Puerto Montt și ultimele 5 Deportes Antofagasta, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Puerto Montt3-1-1

Î2-0
V
Puerto Montt - Huachipato05.07.26 · Cupa
2-1
V2-0
V
Huachipato - Puerto Montt21.06.26 · Cupa
0-2
E
Puerto Montt - Cobreloa Calama06.06.26 · Primera B
1-1

Deportes Antofagasta4-1-0

V
Deportes Antofagasta - Cobresal12.07.26 · Cupa
1-0
V
Cobresal - Deportes Antofagasta28.06.26 · Cupa
0-1
E0-0

Întâlniri directe Puerto Montt - Deportes Antofagasta

Puerto Montt 1Egal 0Deportes Antofagasta 0
V
Deportes Antofagasta - Puerto Montt01.03.2026 · pauză 0-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Puerto Montt. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Puerto Montt - Deportes Antofagasta

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Puerto Montt2.5536% fără marjă
X · Egal3.1030% fără marjă
2 · Deportes Antofagasta2.7534% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.41
X2 1.47
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.31
Sub 2.5 1.76
Peste 2.5 1.95

Ambele marchează

GG Da 1.78
GG Nu 1.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.37
Pauză peste 1.5 2.87

Cornere

Sub 9.5 1.90
Peste 9.5 1.80

Analiza de dinainte de meci

Puerto Montt - Deportes Antofagasta s-a jucat duminică, 26 iulie, în Primera B (Chile). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Puerto Montt vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Deportes Antofagasta n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 10-4.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Deportes Antofagasta - Puerto Montt 1-2, pe 1 martie 2026.

La case, diferența e mică: Puerto Montt are cota 2.55, Deportes Antofagasta 2.75. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.95, iar GG la 1.78.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Puerto Montt și 1,3 pentru Deportes Antofagasta. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Puerto Montt are 34%, Deportes Antofagasta 39%. Peste 1.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.31, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Puerto Montt - Deportes Antofagasta

Goluri estimate: 1,21 Puerto Montt și 1,33 Deportes Antofagasta, total 2,54. 1X2 în model: 34% · 27% · 39%. Peste 2,5: 47% (cotă corectă 2.13). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
25%2
22%3
14%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 53% · peste 2,5: 47% (verde).

Scoruri probabile

1-112,7%0-110,5%1-09,5%1-28,4%0-07,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză1-1
Cornere5-6
Cartonașe galbene2-4
Favorită la startPuerto Montt · 2.55
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Puerto Montt - Deportes Antofagasta?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 19:30 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Puerto Montt - Deportes Antofagasta?

În Primera B (Chile).

Cine era favorită în Puerto Montt - Deportes Antofagasta?

Niciuna clar: cotele erau 2.55 la gazde și 2.75 la oaspeți. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Puerto Montt - Deportes Antofagasta?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Primera B

Toată liga →