Duminică18 octombrie
Live 146 Pune pont

ChileChile · Primera B

Puerto Montt - Curico Unido

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 5 septembrie

ChilePrimera B · Chile Final
Puerto Montt
ÎÎEÎE
Final2-0Pauză 0-0
Curico Unido
EVÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Puerto Montt 42%Egal 29%Curico Unido 29%

Puerto Montt 2-0 Curico Unido: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Puerto Montt 2-0 Curico Unido (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru victoria lui Puerto Montt, iar cotele fără marjă 42%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG n-a ieșit (NG avea 56%). Scorul exact 2-0 avea 6,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (6-6) și 6 cartonașe galbene (4-2).

Puerto Monttîn meciCurico Unido
6
Cornere
6
4
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Puerto Montt vs Curico Unido

Puerto Montt marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,8. Curico Unido marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,2.

~2,2goluri estimate
38%peste 2,5 goluri
44%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Puerto Monttultimele 5Curico Unido
0,40
Puncte / meci
1,00
0,4
Goluri marcate / meci
0,6
1,8
Goluri primite / meci
1,2
0
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
20%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Puerto Montt și ultimele 5 Curico Unido, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Puerto Montt0-2-3

Î
Deportes Temuco - Puerto Montt30.08.26 · Primera B
3-1
Î
Puerto Montt - Deportes Iquique22.08.26 · Primera B
0-4
E
Santiago Wanderers - Puerto Montt16.08.26 · Primera B
1-1
Î
Puerto Montt - Union Espanola12.08.26 · Primera B
0-1
E
CD Santa Cruz - Puerto Montt08.08.26 · Primera B
0-0

Curico Unido1-2-2

E
Curico Unido - Deportes Recoleta31.08.26 · Primera B
0-0
V
Curico Unido - Union San Felipe24.08.26 · Primera B
2-0
Î
Deportes Copiapo - Curico Unido18.08.26 · Primera B
4-0
Î
Curico Unido - CD Santa Cruz14.08.26 · Primera B
1-2
E
Rangers Talca - Curico Unido09.08.26 · Primera B
0-0

Întâlniri directe Puerto Montt - Curico Unido

Puerto Montt 0Egal 0Curico Unido 1
Î
Curico Unido - Puerto Montt26.04.2026 · pauză 1-0
2-1

V/E/Î din perspectiva Puerto Montt. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Puerto Montt - Curico Unido

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Puerto Montt2.2042% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Curico Unido3.2029% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.29
X2 1.60
12 1.31

Goluri

Peste 1.5 1.37
Sub 2.5 1.61
Peste 2.5 2.17

Ambele marchează

GG Da 1.90
GG Nu 1.80

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.32
Pauză peste 1.5 3.15

Analiza de dinainte de meci

Puerto Montt - Curico Unido s-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, în Primera B (Chile). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Puerto Montt n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 2-9. Curico Unido vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 3 goluri și a primit 6.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Curico Unido - Puerto Montt 2-1, pe 26 aprilie 2026.

Puerto Montt pleacă favorită, la cota 2.20. Egalul e la 3.20, iar Curico Unido la 3.20. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.17, iar GG la 1.90.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,1 pentru Puerto Montt și 1,1 pentru Curico Unido. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 34% la victorie, față de 42%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Puerto Montt are 34%, Curico Unido 37%. Sub 2.5 goluri: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Cota 1.61 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Puerto Montt - Curico Unido

Goluri estimate: 1,06 Puerto Montt și 1,13 Curico Unido, total 2,19. 1X2 în model: 34% · 29% · 37%. Peste 2,5: 38% (cotă corectă 2.63). GG: 44% (cotă corectă 2.27). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 62% · peste 2,5: 38% (verde).

Scoruri probabile

1-113,4%0-112,6%1-011,9%0-011,2%1-27,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Puerto Montt. Puerto Montt a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Puerto Montt. Puerto Montt a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Favorit fără formă. Puerto Montt e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză0-0
Cornere6-6
Cartonașe galbene4-2
Favorită la startPuerto Montt · 2.20
Goluri estimate~2,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Puerto Montt - Curico Unido?

S-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, ora 03:30 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Puerto Montt - Curico Unido?

În Primera B (Chile).

Unde s-a jucat Puerto Montt - Curico Unido?

Pe Estadio Regional de Chinquihue, în Puerto Montt, sâmbătă, 5 septembrie, ora 03:30 (ora României).

Cine era favorită în Puerto Montt - Curico Unido?

Puerto Montt pleca favorită, la cota 2.20. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Puerto Montt - Curico Unido?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,2.

Alte meciuri din Primera B

Toată liga →