Duminică18 octombrie
Live 83 Pune pont

Irlanda de NordIrlanda de Nord · Premiership

Portadown - Coleraine

Statistici și rezultat final · vineri, 28 august

Irlanda de NordPremiership · Irlanda de Nord Final
Portadown
ÎÎÎVÎ
Final0-3Pauză 0-2
Coleraine
VEVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Portadown 12%Egal 19%Coleraine 69%

Portadown 0-3 Coleraine: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Portadown 0-3 Coleraine (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 53% pentru victoria lui Coleraine, iar cotele fără marjă 69%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 53%), iar GG n-a ieșit (NG avea 47%). Scorul exact 0-3 avea 5,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 16 cornere (3-13) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Portadownîn meciColeraine
3
Cornere
13
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Portadown vs Coleraine

Portadown marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,6. Coleraine marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,8. În directe, Portadown nu a câștigat niciuna dintre ultimele 7 întâlniri.

~2,8goluri estimate
53%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Portadownultimele 5Coleraine
0,60
Puncte / meci
1,40
0,8
Goluri marcate / meci
1,0
1,6
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
20%
0
Victorii în directe
6

Ultimele 5 meciuri Portadown și ultimele 5 Coleraine, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Portadown1-0-4

Î
Crusaders - Portadown22.08.26 · Premiership
3-2
Î
Portadown - Dungannon Swifts15.08.26 · Premiership
0-1
Î
Carrick Rangers - Portadown08.08.26 · Premiership
1-0
V
H&W Welders - Portadown21.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
Î
Coleraine - Portadown18.07.26 · Amicale intercluburi
3-0

Coleraine2-1-2

V
Carrick Rangers - Coleraine22.08.26 · Premiership
0-2
E
Coleraine - Larne15.08.26 · Premiership
0-0
V
Dungannon Swifts - Coleraine08.08.26 · Premiership
1-3
Î
Coleraine - HJK Helsinki30.07.26 · Uefa Europa Conference League
0-3
Î
HJK Helsinki - Coleraine23.07.26 · Uefa Europa Conference League
5-0

Întâlniri directe Portadown - Coleraine

Portadown 0Egal 1Coleraine 6
Î
Coleraine - Portadown18.07.2026
3-0
Î
Coleraine - Portadown10.02.2026 · pauză 0-1
2-1
Î
Portadown - Coleraine25.10.2025 · pauză 0-0
0-2
Î
Portadown - Coleraine13.09.2025 · pauză 0-1
1-4
Î
Coleraine - Portadown22.03.2025 · pauză 0-0
1-0
Î
Coleraine - Portadown01.03.2025 · pauză 1-0
2-0
E
Portadown - Coleraine17.09.2024 · pauză 0-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Portadown. 4 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Portadown - Coleraine

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Portadown7.3012% fără marjă
X · Egal4.9019% fără marjă
2 · Coleraine1.3269% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 2.87
X2 1.05
12 1.14

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.10
Peste 2.5 1.64

Ambele marchează

GG Da 1.97
GG Nu 1.74

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.52
Pauză peste 1.5 2.30

Analiza de dinainte de meci

Portadown - Coleraine s-a jucat vineri, 28 august, în Premiership (Irlanda de Nord). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Portadown are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 4-8. Coleraine vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 9.

În ultimele 7 întâlniri directe, Portadown a câștigat niciodată, Coleraine de 6 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Coleraine - Portadown 3-0, pe 18 iulie 2026.

Coleraine pleacă favorită, la cota 1.32. Egalul e la 4.90, iar Portadown la 7.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 69% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.64, iar GG la 1.97.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,0 pentru Portadown și 1,7 pentru Coleraine. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 23% la victorie, față de 12%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Coleraine, modelul calculează 53%. Cota de 1.32 e sub cea corectă (1.89) și nu merită. Peste 1.5 goluri are 77% în model, dar la 1.17 plătește sub cota corectă de 1.30. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Portadown - Coleraine

Goluri estimate: 1,04 Portadown și 1,73 Coleraine, total 2,77. 1X2 în model: 23% · 24% · 53%. Peste 2,5: 53% (cotă corectă 1.89). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 47% · peste 2,5: 53% (verde).

Scoruri probabile

1-111,3%0-110,8%1-29,8%0-29,4%1-06,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Portadown. Portadown a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Coleraine. Coleraine a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-3
Pauză0-2
Cornere3-13
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startColeraine · 1.32
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Portadown - Coleraine?

S-a jucat vineri, 28 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 0-3.

În ce competiție s-a jucat Portadown - Coleraine?

În Premiership (Irlanda de Nord).

Cine era favorită în Portadown - Coleraine?

Coleraine pleca favorită, la cota 1.32. Meciul s-a terminat 0-3.

Câte goluri s-au marcat în Portadown - Coleraine?

3 goluri, scor final 0-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din Premiership

Toată liga →