Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

4. Liga podkarpacka

Pogon Sokol Lubaczow II – Pogon Lezajsk

14:00 Duminică, 18 octombrie
Pogon Lezajsk
ÎÎÎÎE
11.21 X6.40 27.30
1X1.03 X23.40 121.06

Ultimele 5 / 5: Pogon Sokol Lubaczow II marchează 3.6 și primește 2.0. Pogon Lezajsk 0.4 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 74% · Egal 14% · Oaspete 12%

Goluri / meci

3.6 + 0.4

Peste 2.5

— · forma 100% / 60%

GG

—

Analiză Pogon Sokol Lubaczow II – Pogon Lezajsk

Pogon Sokol Lubaczow II o primește pe Pogon Lezajsk duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în 4. Liga podkarpacka. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Pogon Sokol Lubaczow II are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 18 goluri marcate și 10 goluri primite (3,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pogon Lezajsk are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 12 goluri primite (0,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Pogon Sokol Lubaczow II stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.21 / 6.40 / 7.30. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 74% pentru Pogon Sokol Lubaczow II, 14% pentru egal și 12% pentru Pogon Lezajsk. Favorită e Pogon Sokol Lubaczow II.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,00 goluri estimate pentru Pogon Sokol Lubaczow II și 1,20 pentru Pogon Lezajsk, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Pogon Sokol Lubaczow II câștigă în 74% din cazuri, egalul iese în 14%, iar Pogon Lezajsk câștigă în 12%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,1%.

Statistici-cheie
IndicatorPogon Sokol Lubaczow IIPogon Lezajsk
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-10-1-4
Puncte / meci2,000,20
Goluri marcate (medie)18 (3,6)2 (0,4)
Goluri primite (medie)10 (2,0)12 (2,4)
% Peste 2.5100%60%
% GG80%40%
Goluri estimate (model)3,001,20
Șanse de victorie (model)74%12%

Goluri estimate

3,00 – 1,20 · total 4,20

1X2 model

74% · 14% · 12%

Peste 2.5 model

79% · cotă corectă 1.27

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
2%0
6%1
13%2
19%3
19%4
41%5+

Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Pogon Sokol. ↓ / Pogon Lezaj. →012345
0 1,5 1,8 1,1 0,4 0,1 0,0
1 4,5 5,4 3,2 1,3 0,4 0,1
2 6,7 8,1 4,9 1,9 0,6 0,1
3 6,7 8,1 4,9 1,9 0,6 0,1
4 5,1 6,1 3,6 1,5 0,4 0,1
5 3,0 3,6 2,2 0,9 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Pogon Sokol Lubaczow II, coloane = goluri Pogon Lezajsk.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Pogon Sokol Lubaczow II. Pogon Sokol Lubaczow II primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Pogon Lezajsk. Pogon Lezajsk primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Pogon Lezajsk. Pogon Lezajsk a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Pogon Sokol Lubaczow II are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52). Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.6
Goluri / meci
0.4
2.0
Primite / meci
2.4
60%
Victorii
0%
100%
Peste 2.5
60%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Pogon Sokol Lubaczow II – Pogon Lezajsk?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Pogon Sokol Lubaczow II – Pogon Lezajsk?

Meciul face parte din 4. Liga podkarpacka. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre Pogon Sokol Lubaczow II – Pogon Lezajsk?

Cotele 1X2 sunt 1.21 / 6.40 / 7.30. Fără marjă, asta înseamnă 74% pentru Pogon Sokol Lubaczow II, 14% egal și 12% pentru Pogon Lezajsk, cu Pogon Sokol Lubaczow II favorită la cota 1.21.

Câte goluri se așteaptă în Pogon Sokol Lubaczow II – Pogon Lezajsk?

Modelul nostru estimează 4,20 goluri (3,00 pentru Pogon Sokol Lubaczow II, 1,20 pentru Pogon Lezajsk). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.