Ostrov – Steti
Ultimele 5 / 5: Ostrov marchează 1.4 și primește 2.2. Steti 2.0 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 25% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.4 + 2.0
Peste 2.5
1.49 · forma 100% / 80%
GG
Da 1.47 · Nu 2.50
Analiză Ostrov – Steti
Ostrov o primește pe Steti sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Divize B (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ostrov are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 11 goluri primite (1,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Steti are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 6 goluri primite (2,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Steti stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Ostrov a câștigat 1, Steti a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 06.06.2026, s-a terminat Steti 3–1 Ostrov.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.20 / 3.60 / 2.67. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 41% pentru Ostrov, 25% pentru egal și 34% pentru Steti. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.49 și sub 2.5 la 2.35, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.50.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,10) și cele deduse din cote (1,66 – 1,50) și ajunge la 1,48 goluri estimate pentru Ostrov și 1,80 pentru Steti, adică 3,28 în total. Cu aceste valori, Ostrov câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Steti câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Ostrov | Steti |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 2-3-0 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,48 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 45% |
Goluri estimate
1,48 – 1,80 · total 3,28
1X2 model
32% · 23% · 45%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Ostrov ↓ / Steti → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,8 | 6,8 | 6,1 | 3,7 | 1,6 | 0,6 |
| 1 | 5,6 | 10,0 | 9,0 | 5,4 | 2,4 | 0,9 |
| 2 | 4,1 | 7,4 | 6,7 | 4,0 | 1,8 | 0,6 |
| 3 | 2,0 | 3,7 | 3,3 | 2,0 | 0,9 | 0,3 |
| 4 | 0,8 | 1,4 | 1,2 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ostrov, coloane = goluri Steti.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Ostrov. Ostrov primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.53 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.49 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,0%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.06.26 | Steti – Ostrov | — | 3–1 |
| 08.11.25 | Ostrov – Steti | — | 1–2 |
| 18.04.25 | Steti – Ostrov | — | 2–1 |
| 21.09.24 | Ostrov – Steti | — | 1–2 |
| 15.06.24 | Steti – Ostrov | 0–0 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ostrov – Steti?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ostrov – Steti?
Meciul face parte din Divize B (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ostrov – Steti?
Cotele 1X2 sunt 2.20 / 3.60 / 2.67. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Ostrov, 25% egal și 34% pentru Steti, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Ostrov – Steti?
Modelul nostru estimează 3,28 goluri (1,48 pentru Ostrov, 1,80 pentru Steti). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.