Duminică18 octombrie
Live 59 Pune pont

SuediaSuedia · Superettan

Ostersund - GIF Sundsvall

Statistici și rezultat final · vineri, 7 august

SuediaSuperettan · Suedia Final
Ostersund
VEVVÎ
Final1-0Pauză 1-0
GIF Sundsvall
ÎÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Ostersund 63%Egal 22%GIF Sundsvall 15%

Ostersund 1-0 GIF Sundsvall: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Ostersund 1-0 GIF Sundsvall (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 69% pentru victoria lui Ostersund, iar cotele fără marjă 63%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 3,0 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 43%), iar GG n-a ieșit (NG avea 51%). Scorul exact 1-0 avea 11,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (5-1) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Ostersundîn meciGIF Sundsvall
5
Cornere
1
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Ostersund vs GIF Sundsvall

Ostersund marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,8. GIF Sundsvall marchează 0,8 goluri pe meci și primește 3,4. La Ostersund, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Ostersund 1, egal 1, GIF Sundsvall 4.

~3,0goluri estimate
57%peste 2,5 goluri
49%ambele marchează
2-0scorul cel mai probabil
Ostersundultimele 5GIF Sundsvall
2,00
Puncte / meci
0,00
1,4
Goluri marcate / meci
0,8
0,8
Goluri primite / meci
3,4
3
Victorii
0
20%
Peste 2,5 goluri
80%
20%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Ostersund și ultimele 5 GIF Sundsvall, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ostersund3-1-1

V
Ostersund - Osters01.08.26 · Superettan
1-0
E
Norrby IF - Ostersund26.07.26 · Superettan
2-2
V
Ostersund - Landskrona18.07.26 · Superettan
2-0
V
GIF Sundsvall - Ostersund27.06.26 · Superettan
0-2
Î
Ostersund - Norrkoping21.06.26 · Superettan
0-2

GIF Sundsvall0-0-5

Î
Sandviken IF - GIF Sundsvall01.08.26 · Superettan
5-0
Î
GIF Sundsvall - Falkenberg26.07.26 · Superettan
1-2
Î
Norrby IF - GIF Sundsvall20.07.26 · Superettan
3-1
Î
GIF Sundsvall - Ostersund27.06.26 · Superettan
0-2
Î
Helsingborg IF - GIF Sundsvall21.06.26 · Superettan
5-2

Întâlniri directe Ostersund - GIF Sundsvall

Ostersund 1Egal 1GIF Sundsvall 4
V
GIF Sundsvall - Ostersund27.06.2026 · pauză 0-0
0-2
Î
Ostersund - GIF Sundsvall16.08.2025 · pauză 0-1
1-3
E
GIF Sundsvall - Ostersund28.06.2025 · pauză 1-1
1-1
Î0-2
Î
Ostersund - GIF Sundsvall18.09.2024 · pauză 1-0
1-2
Î
GIF Sundsvall - Ostersund30.03.2024 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Ostersund. 2 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Ostersund - GIF Sundsvall

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Ostersund1.4563% fără marjă
X · Egal4.2522% fără marjă
2 · GIF Sundsvall6.2015% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.09
X2 2.47
12 1.19

Goluri

Peste 1.5 1.25
Sub 2.5 1.90
Peste 2.5 1.80

Ambele marchează

GG Da 1.95
GG Nu 1.76

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.45
Pauză peste 1.5 2.57

Analiza de dinainte de meci

Ostersund - GIF Sundsvall s-a jucat vineri, 7 august, în Superettan (Suedia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Ostersund vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. GIF Sundsvall n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 4-17. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, Ostersund a câștigat o dată, GIF Sundsvall de 4 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: GIF Sundsvall - Ostersund 0-2, pe 27 iunie 2026.

Casele o dau favorită pe Ostersund, la 1.45, cu egalul la 4.25. Fără marja caselor, asta înseamnă 63% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.80, iar GG la 1.95.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 2,2 pentru Ostersund și 0,8 pentru GIF Sundsvall. Scorul cel mai probabil e 2-0.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Ostersund are 69% în model, iar 1.45 e aproape de cota corectă (1.45). Peste 2.5 goluri: 57% în model, cota corectă ar fi 1.75. Cota 1.80 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 2-0.

Probabilități Ostersund - GIF Sundsvall

Goluri estimate: 2,16 Ostersund și 0,80 GIF Sundsvall, total 2,96. 1X2 în model: 69% · 19% · 12%. Peste 2,5: 57% (cotă corectă 1.75). GG: 49% (cotă corectă 2.04). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 43% · peste 2,5: 57% (verde).

Scoruri probabile

2-012,1%1-011,2%2-19,7%1-19,0%3-08,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: GIF Sundsvall. GIF Sundsvall a primit 17 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere5-1
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startOstersund · 1.45
Goluri estimate~3,0
Scor probabil2-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Ostersund - GIF Sundsvall?

S-a jucat vineri, 7 august, ora 20:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Ostersund - GIF Sundsvall?

În Superettan (Suedia).

Unde s-a jucat Ostersund - GIF Sundsvall?

Pe Arena Jämtkraft, în Östersund, vineri, 7 august, ora 20:00 (ora României).

Cine era favorită în Ostersund - GIF Sundsvall?

Ostersund pleca favorită, la cota 1.45. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Ostersund - GIF Sundsvall?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Superettan

Toată liga →