Duminică18 octombrie
Live 67 Pune pont

SuediaSuedia · Superettan

Osters - Brage

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 18 iulie

SuediaSuperettan · Suedia Final
Osters
ÎÎÎVV
Final3-2Pauză 1-1
Brage
ÎVÎEE
Șanse înainte de meci, după cote
Osters 45%Egal 25%Brage 30%

Osters 3-2 Brage: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Osters 3-2 Brage (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 41% pentru victoria lui Osters, iar cotele fără marjă 45%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 72%), iar GG a ieșit (71%). Scorul exact 3-2 avea 4,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 19 cornere (11-8) și 6 cartonașe galbene (4-2).

Ostersîn meciBrage
11
Cornere
8
4
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Osters vs Brage

Osters marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,8. Brage marchează 2,6 goluri pe meci și primește 2,4. La Osters, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Osters 1, egal 0, Brage 2.

~3,7goluri estimate
72%peste 2,5 goluri
71%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Ostersultimele 5Brage
1,20
Puncte / meci
1,00
1,6
Goluri marcate / meci
2,6
1,8
Goluri primite / meci
2,4
2
Victorii
1
100%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
100%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Osters și ultimele 5 Brage, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Osters2-0-3

Î
Osters - Lyngby10.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
Î
Varberg BoIS - Osters27.06.26 · Superettan
2-1
Î
Osters - Falkenberg21.06.26 · Superettan
1-3
V
GIF Sundsvall - Osters15.06.26 · Superettan
0-4
V
Trelleborg FF - Osters10.06.26 · Amicale intercluburi
1-2

Brage1-2-2

Î
Brage - Falkenberg26.06.26 · Superettan
2-4
V
Brage - Varnamo21.06.26 · Superettan
5-1
Î
Sandviken IF - Brage14.06.26 · Superettan
3-2
E
Brage - Ljungskile SK09.06.26 · Superettan
2-2
E
Landskrona - Brage30.05.26 · Superettan
2-2

Întâlniri directe Osters - Brage

Osters 1Egal 0Brage 2
V
Osters - Brage28.02.2026 · pauză 0-0
4-1
Î
Osters - Brage04.08.2024 · pauză 0-1
0-2
Î
Brage - Osters01.06.2024 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Osters. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Osters - Brage

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Osters2.0545% fără marjă
X · Egal3.6525% fără marjă
2 · Brage3.1030% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.33
X2 1.65
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.13
Sub 2.5 2.52
Peste 2.5 1.47

Ambele marchează

GG Da 1.43
GG Nu 2.62

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.65
Pauză peste 1.5 2.10

Analiza de dinainte de meci

Osters - Brage s-a jucat sâmbătă, 18 iulie, în Superettan (Suedia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Osters vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Brage are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 13-12. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Osters a câștigat o dată, Brage de 2 ori. Ultima: Osters - Brage 4-1, pe 28 februarie 2026.

Casele o dau favorită pe Osters, la 2.05, cu egalul la 3.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.47, iar GG la 1.43.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,9 pentru Osters și 1,8 pentru Brage. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Osters are 41%, Brage 38%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 72%. Cota de 1.47 e peste cea corectă (1.39). Ambele marchează (GG) are 71% în model, iar 1.43 e aproape de cota corectă (1.41). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Osters - Brage

Goluri estimate: 1,90 Osters și 1,82 Brage, total 3,72. 1X2 în model: 41% · 21% · 38%. Peste 2,5: 72% (cotă corectă 1.39). GG: 71% (cotă corectă 1.41). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
17%2
21%3
19%4
32%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 28% · peste 2,5: 72% (verde).

Scoruri probabile

1-18,4%2-18,0%1-27,6%2-27,2%3-15,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Osters. Osters a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Brage. Brage a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,2 goluri, după cote 3,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,7 goluri, iar modelul estimează acum 3,7.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză1-1
Cornere11-8
Cartonașe galbene4-2
Favorită la startOsters · 2.05
Goluri estimate~3,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Osters - Brage?

S-a jucat sâmbătă, 18 iulie, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Osters - Brage?

În Superettan (Suedia).

Unde s-a jucat Osters - Brage?

Pe Visma Arena, în Växjö, sâmbătă, 18 iulie, ora 18:00 (ora României).

Cine era favorită în Osters - Brage?

Osters pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Osters - Brage?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,7.

Alte meciuri din Superettan

Toată liga →