Orleta Lukow – Ruch Ryki
Ultimele 5 / 5: Orleta Lukow marchează 1.0 și primește 4.6. Ruch Ryki 1.0 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 23% · Oaspete 38%
Goluri / meci
1.0 + 1.0
Peste 2.5
— · forma 80% / 60%
GG
—
Analiză Orleta Lukow – Ruch Ryki
Orleta Lukow o primește pe Ruch Ryki duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în 4. Liga lubelska. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Orleta Lukow are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 23 de goluri primite (1,0 marcate și 4,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Ruch Ryki are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Ruch Ryki stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Orleta Lukow a câștigat 0, Ruch Ryki a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 16.05.2026, s-a terminat Ruch Ryki 3–1 Orlęta Łuków.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.90 / 2.35. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 38% pentru Orleta Lukow, 23% pentru egal și 38% pentru Ruch Ryki. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Orleta Lukow și 2,80 pentru Ruch Ryki, adică 4,40 în total. Cu aceste valori, Orleta Lukow câștigă în 20% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Ruch Ryki câștigă în 63%. Peste 2.5 goluri are 82%, GG are 75%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Orleta Lukow | Ruch Ryki |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-0-5 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 0,00 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 23 (4,6) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 2,80 |
| Șanse de victorie (model) | 20% | 63% |
Goluri estimate
1,60 – 2,80 · total 4,40
1X2 model
20% · 17% · 63%
Peste 2.5 model
82% · cotă corectă 1.22
GG model
75% · cotă corectă 1.33
Sub 2.5: 18% · Peste 2.5: 82% · total goluri în 90 de minute
| Orleta Lukow ↓ / Ruch Ryki → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,2 | 3,4 | 4,8 | 4,5 | 3,1 | 1,8 |
| 1 | 2,0 | 5,5 | 7,7 | 7,2 | 5,0 | 2,8 |
| 2 | 1,6 | 4,4 | 6,2 | 5,7 | 4,0 | 2,3 |
| 3 | 0,8 | 2,3 | 3,3 | 3,1 | 2,1 | 1,2 |
| 4 | 0,3 | 0,9 | 1,3 | 1,2 | 0,9 | 0,5 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Orleta Lukow, coloane = goluri Ruch Ryki.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Orleta Lukow. Orleta Lukow primește 4,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Ruch Ryki. Ruch Ryki primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Ruch Ryki are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 2.35 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 82% în model (cotă corectă 1.22). Ambele marchează (GG) are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 16.05.26 | Ruch Ryki – Orlęta Łuków | — | 3–1 |
| 18.10.25 | Orlęta Łuków – Ruch Ryki | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Orleta Lukow – Ruch Ryki?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Orleta Lukow – Ruch Ryki?
Meciul face parte din 4. Liga lubelska. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre Orleta Lukow – Ruch Ryki?
Cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.90 / 2.35. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru Orleta Lukow, 23% egal și 38% pentru Ruch Ryki, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Orleta Lukow – Ruch Ryki?
Modelul nostru estimează 4,40 goluri (1,60 pentru Orleta Lukow, 2,80 pentru Ruch Ryki). Peste 2.5 goluri are 82%, GG are 75%, iar cel mai probabil scor este 1–2.