Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

EcuadorEcuador · Seria A

Orense - Aucas

Statistici și rezultat final · vineri, 24 iulie

EcuadorSeria A · Ecuador Final
Orense
VÎÎEÎ
Final2-1Pauză 1-1
Aucas
ÎVÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Orense 37%Egal 30%Aucas 33%

Orense 2-1 Aucas: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Orense 2-1 Aucas (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru victoria lui Orense, iar cotele fără marjă 37%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 38%), iar GG a ieșit (44%). Scorul exact 2-1 avea 7,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (6-3) și 1 cartonașe galbene (1-0).

Orenseîn meciAucas
6
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Orense vs Aucas

Orense marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,4. Aucas marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. Ultimele 6 întâlniri directe: Orense 3, egal 1, Aucas 2.

~2,2goluri estimate
38%peste 2,5 goluri
44%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Orenseultimele 5Aucas
0,80
Puncte / meci
1,80
0,8
Goluri marcate / meci
0,8
1,4
Goluri primite / meci
1,0
1
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
20%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Orense și ultimele 5 Aucas, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Orense1-1-3

V
Orense - Aucas24.07.26 · Seria A
2-1
Î
Mushuc Runa - Orense20.07.26 · Seria A
2-1
Î
Orense - CS Emelec17.07.26 · Seria A
0-2
E
Manta - Orense11.07.26 · Seria A
0-0
Î
Orense - Tecnico Universitario07.07.26 · Seria A
1-2

Aucas3-0-2

Î
Orense - Aucas24.07.26 · Seria A
2-1
V
Tecnico Universitario - Aucas19.07.26 · Seria A
0-1
Î
Aucas - Independiente del Valle17.07.26 · Seria A
0-3
V
Deportivo Cuenca - Aucas12.07.26 · Seria A
0-1
V
Aucas - Guayaquil City08.07.26 · Seria A
1-0

Întâlniri directe Orense - Aucas

Orense 3Egal 1Aucas 2
V
Orense - Aucas24.07.2026 · pauză 1-1
2-1
Î
Aucas - Orense24.03.2026 · pauză 2-0
3-2
E
Aucas - Orense22.09.2025 · pauză 0-0
0-0
V
Orense - Aucas25.05.2025 · pauză 2-0
2-1
V
Orense - Aucas03.08.2024 · pauză 0-0
4-0
Î
Aucas - Orense02.03.2024 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Orense. 4 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Orense - Aucas

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Orense2.5237% fără marjă
X · Egal3.0530% fără marjă
2 · Aucas2.8033% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.39
X2 1.47
12 1.32

Goluri

Peste 1.5 1.36
Sub 2.5 1.63
Peste 2.5 2.15

Ambele marchează

GG Da 1.87
GG Nu 1.83

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.33
Pauză peste 1.5 3.05

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Orense - Aucas s-a jucat vineri, 24 iulie, în Seria A (Ecuador). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Orense vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Aucas are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 4-5.

În ultimele 6 întâlniri directe, Orense a câștigat de 3 ori, Aucas de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Orense - Aucas 2-1, pe 24 iulie 2026.

La case, diferența e mică: Orense are cota 2.52, Aucas 2.80. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.15, iar GG la 1.87.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,1 pentru Orense și 1,1 pentru Aucas. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Orense are 34%, Aucas 37%. Sub 2.5 goluri: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Cota 1.63 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Orense - Aucas

Goluri estimate: 1,07 Orense și 1,13 Aucas, total 2,20. 1X2 în model: 34% · 29% · 37%. Peste 2,5: 38% (cotă corectă 2.63). GG: 44% (cotă corectă 2.27). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 62% · peste 2,5: 38% (verde).

Scoruri probabile

1-113,4%0-112,5%1-011,9%0-011,1%1-27,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-1
Cornere6-3
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startOrense · 2.52
Goluri estimate~2,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Orense - Aucas?

S-a jucat vineri, 24 iulie, ora 00:30 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Orense - Aucas?

În Seria A (Ecuador).

Unde s-a jucat Orense - Aucas?

Pe Estadio 9 de Mayo, în Machala, vineri, 24 iulie, ora 00:30 (ora României).

Cine era favorită în Orense - Aucas?

Niciuna clar: cotele erau 2.52 la gazde și 2.80 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Orense - Aucas?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,2.

Alte meciuri din Seria A

Toată liga →