Duminică18 octombrie
Live 44 Pune pont

EcuadorEcuador · Seria A

Mushuc Runa – Orense

Mushuc Runa
ÎEÎEE
23:30 Luni, 19 octombrie
Orense
EÎVÎÎ
11.85 X3.30 24.00
1X1.19 X21.82 121.27

Ultimele 5 / 5: Mushuc Runa marchează 1.0 și primește 1.6. Orense 1.2 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 49% · Egal 28% · Oaspete 23%

Goluri / meci

1.0 + 1.2

Peste 2.5

2.00 · forma 40% / 60%

GG

Da 1.87 · Nu 1.83

Analiză Mushuc Runa – Orense

Mushuc Runa o primește pe Orense luni, 19 octombrie, ora 23:30 (ora României), în Seria A (Ecuador). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Mushuc Runa are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Orense are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Mushuc Runa a câștigat 3, Orense a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,1 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 6 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 7 din 7. Ultima întâlnire, pe 20.07.2026, s-a terminat Mushuc Runa 2–1 Orense.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.30 / 4.00. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 49% pentru Mushuc Runa, 28% pentru egal și 23% pentru Orense. Favorită e Mushuc Runa. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.00 și sub 2.5 la 1.71, adică 46% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.87 și Nu la 1.83.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,40) și cele deduse din cote (1,54 – 0,98) și ajunge la 1,42 goluri estimate pentru Mushuc Runa și 1,19 pentru Orense, adică 2,61 în total. Cu aceste valori, Mushuc Runa câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Orense câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorMushuc RunaOrense
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-21-1-3
Puncte / meci0,600,80
Goluri marcate (medie)5 (1,0)6 (1,2)
Goluri primite (medie)8 (1,6)8 (1,6)
% Peste 2.540%60%
% GG80%60%
Victorii H2H (7 meciuri)33
Goluri estimate (model)1,421,19
Șanse de victorie (model)42%32%

Goluri estimate

1,42 – 1,19 · total 2,61

1X2 model

42% · 26% · 32%

Peste 2.5 model

49% · cotă corectă 2.04

GG model

53% · cotă corectă 1.89

Distribuția golurilor
7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Mushuc Runa ↓ / Orense →012345
0 7,4 8,8 5,2 2,1 0,6 0,1
1 10,4 12,4 7,4 2,9 0,9 0,2
2 7,4 8,8 5,2 2,1 0,6 0,1
3 3,5 4,2 2,5 1,0 0,3 0,1
4 1,2 1,5 0,9 0,3 0,1 0,0
5 0,4 0,4 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mushuc Runa, coloane = goluri Orense.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Mushuc Runa. Mushuc Runa primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Orense. Orense primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Mushuc Runa e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,1 goluri, față de 2,61 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.30 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.2
1.6
Primite / meci
1.6
0%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
60%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Mushuc Runa – Orense?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 23:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Mushuc Runa – Orense?

Meciul face parte din Seria A (Ecuador). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Mushuc Runa – Orense?

Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.30 / 4.00. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Mushuc Runa, 28% egal și 23% pentru Orense, cu Mushuc Runa favorită la cota 1.85.

Câte goluri se așteaptă în Mushuc Runa – Orense?

Modelul nostru estimează 2,61 goluri (1,42 pentru Mushuc Runa, 1,19 pentru Orense). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Seria A
18.10
00:30
Aucas – LDU Quito 3.202.25
18.10
19:30
Delfin – Manta 2.502.80
18.10
22:00
Leones del Norte – CS Emelec 1.924.00