Duminică18 octombrie
Live 134 Pune pont

KazahstanKazahstan · Premier League

Ordabasy - FK Altay VKO

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

KazahstanPremier League · Kazahstan Final
Ordabasy
VVÎVV
Final3-1Pauză 2-0
FK Altay VKO
EÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Ordabasy 78%Egal 14%FK Altay VKO 8%

Ordabasy 3-1 FK Altay VKO: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Ordabasy 3-1 FK Altay VKO (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 77% pentru victoria lui Ordabasy, iar cotele fără marjă 78%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 69%), iar GG a ieșit (53%). Scorul exact 3-1 avea 8,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (4-4) și 9 cartonașe galbene (6-3).

Ordabasyîn meciFK Altay VKO
4
Cornere
4
6
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Ordabasy vs FK Altay VKO

Ordabasy marchează 2,6 goluri pe meci și primește 0,8. FK Altay VKO marchează 1,4 goluri pe meci și primește 3,4. La FK Altay VKO, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,6goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
2-0scorul cel mai probabil
Ordabasyultimele 5FK Altay VKO
2,40
Puncte / meci
0,20
2,6
Goluri marcate / meci
1,4
0,8
Goluri primite / meci
3,4
4
Victorii
0
80%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
100%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Ordabasy și ultimele 5 FK Altay VKO, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ordabasy4-0-1

V
Zhetysu Taldykorgan - Ordabasy08.08.26 · Premier League
0-4
V
Ordabasy - Tobol Kostanay02.08.26 · Premier League
2-0
Î
Kairat Almaty - Ordabasy26.07.26 · Premier League
2-1
V
Ordabasy - Yelimay Semey19.07.26 · Premier League
3-1
V
Ordabasy - FK Altay VKO15.07.26 · Cupa
3-1

FK Altay VKO0-1-4

E
FK Altay VKO - Kyzylzhar08.08.26 · Premier League
2-2
Î
Okzhetpes - FK Altay VKO02.08.26 · Premier League
4-1
Î
Astana - FK Altay VKO26.07.26 · Premier League
4-1
Î
FK Altay VKO - FK Aktobe19.07.26 · Premier League
2-4
Î
Ordabasy - FK Altay VKO15.07.26 · Cupa
3-1

Întâlniri directe Ordabasy - FK Altay VKO

Ordabasy 1Egal 1FK Altay VKO 0
V
Ordabasy - FK Altay VKO15.07.2026 · pauză 2-0
3-1
E
FK Altay VKO - Ordabasy10.05.2026 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Ordabasy. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Ordabasy - FK Altay VKO

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Ordabasy1.1778% fără marjă
X · Egal6.5014% fără marjă
2 · FK Altay VKO11.008% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.04
X2 3.00
12 1.13

Goluri

Peste 1.5 1.15
Sub 2.5 2.17
Peste 2.5 1.59

Ambele marchează

GG Da 1.95
GG Nu 1.77

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.55
Pauză peste 1.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Ordabasy - FK Altay VKO s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Premier League (Kazahstan). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Ordabasy vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 13 goluri și a primit 4. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. FK Altay VKO n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. Golaveraj: 7-17. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Ordabasy a câștigat o dată, FK Altay VKO niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Ordabasy - FK Altay VKO 3-1, pe 15 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Ordabasy, la 1.17, cu egalul la 6.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 78% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.59, iar GG la 1.95.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,7 pentru Ordabasy și 0,9 pentru FK Altay VKO. Scorul cel mai probabil e 2-0.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Ordabasy, modelul calculează 77%. Cota de 1.17 e sub cea corectă (1.30) și nu merită. Peste 2.5 goluri merită privit: 69% în model, iar 1.59 plătește peste cota corectă de 1.45. Scorul cel mai probabil: 2-0.

Probabilități Ordabasy - FK Altay VKO

Goluri estimate: 2,70 Ordabasy și 0,85 FK Altay VKO, total 3,55. 1X2 în model: 77% · 14% · 9%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

2-010,5%3-09,4%2-18,9%3-18,0%1-07,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: FK Altay VKO. FK Altay VKO a primit 17 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,1 goluri, după cote 3,0. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză2-0
Cornere4-4
Cartonașe galbene6-3
Favorită la startOrdabasy · 1.17
Goluri estimate~3,6
Scor probabil2-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Ordabasy - FK Altay VKO?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Ordabasy - FK Altay VKO?

În Premier League (Kazahstan).

Cine era favorită în Ordabasy - FK Altay VKO?

Ordabasy pleca favorită, la cota 1.17. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Ordabasy - FK Altay VKO?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,6.

Alte meciuri din Premier League

Toată liga →