Duminică18 octombrie
Live 43 Pune pont

Bosnia si HertegovinaBosnia si Hertegovina · Prva Liga - Republic of Srpska

Omarska – Kozara Gradiska

Omarska
ÎÎEÎV
15:30 Duminică, 18 octombrie
Kozara Gradiska
EÎVVV
13.15 X3.20 22.10
1X1.58 X21.26 121.26

Ultimele 5 / 5: Omarska marchează 0.6 și primește 2.0. Kozara Gradiska 1.4 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 29% · Egal 28% · Oaspete 43%

Goluri / meci

0.6 + 1.4

Peste 2.5

2.12 · forma 40% / 40%

GG

—

Analiză Omarska – Kozara Gradiska

Omarska o primește pe Kozara Gradiska duminică, 18 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Prva Liga - Republic of Srpska (Bosnia si Hertegovina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Omarska are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 10 goluri primite (0,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Kozara Gradiska are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 3 goluri primite (1,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kozara Gradiska stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Omarska a câștigat 1, Kozara Gradiska a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 15.03.2026, s-a terminat Omarska 0–0 Kozara Gradiska.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.20 / 2.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 29% pentru Omarska, 28% pentru egal și 43% pentru Kozara Gradiska. Favorită e Kozara Gradiska. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.12 și sub 2.5 la 1.63, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,60 – 1,70) și cele deduse din cote (1,06 – 1,36) și ajunge la 0,83 goluri estimate pentru Omarska și 1,53 pentru Kozara Gradiska, adică 2,36 în total. Cu aceste valori, Omarska câștigă în 20% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Kozara Gradiska câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorOmarskaKozara Gradiska
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-33-1-1
Puncte / meci0,802,00
Goluri marcate (medie)3 (0,6)7 (1,4)
Goluri primite (medie)10 (2,0)3 (0,6)
% Peste 2.540%40%
% GG40%20%
Victorii H2H (3 meciuri)11
Goluri estimate (model)0,831,53
Șanse de victorie (model)20%54%

Goluri estimate

0,83 – 1,53 · total 2,36

1X2 model

20% · 26% · 54%

Peste 2.5 model

42% · cotă corectă 2.38

GG model

44% · cotă corectă 2.27

Distribuția golurilor
10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Sub 2.5: 58% · Peste 2.5: 42% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Omarska ↓ / Kozara Grad. →012345
0 9,4 14,4 11,1 5,6 2,2 0,7
1 7,8 12,0 9,2 4,7 1,8 0,5
2 3,3 5,0 3,8 1,9 0,7 0,2
3 0,9 1,4 1,1 0,5 0,2 0,1
4 0,2 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Omarska, coloane = goluri Kozara Gradiska.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Omarska. Omarska primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Kozara Gradiska are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 2.10 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.63 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.4
2.0
Primite / meci
0.6
20%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
40%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Omarska – Kozara Gradiska?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Omarska – Kozara Gradiska?

Meciul face parte din Prva Liga - Republic of Srpska (Bosnia si Hertegovina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Omarska – Kozara Gradiska?

Cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.20 / 2.10. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Omarska, 28% egal și 43% pentru Kozara Gradiska, cu Kozara Gradiska favorită la cota 2.10.

Câte goluri se așteaptă în Omarska – Kozara Gradiska?

Modelul nostru estimează 2,36 goluri (0,83 pentru Omarska, 1,53 pentru Kozara Gradiska). Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Prva Liga - Republic of Srpska
10.10
16:00
Laktasi – Omarska 4–0