Oman FC – Bahla
Ultimele 5 / 5: Oman FC marchează 1.0 și primește 0.8. Bahla 1.4 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 37% · Egal 30% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.0 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 20% / 60%
GG
—
Analiză Oman FC – Bahla
Oman FC o primește pe Bahla duminică, 18 octombrie, ora 17:05 (ora României), în Professional League (Oman). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Oman FC are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 4 goluri primite (1,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Bahla are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Oman FC a câștigat 3, Bahla a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 6. Ultima întâlnire, pe 27.04.2026, s-a terminat Bahla 1–1 Oman FC.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.45 / 3.05 / 2.82. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 37% pentru Oman FC, 30% pentru egal și 33% pentru Bahla. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Oman FC și 1,10 pentru Bahla, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Oman FC câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Bahla câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,4%.
| Indicator | Oman FC | Bahla |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 60% |
| % GG | 20% | 60% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 1,10 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 35% |
Goluri estimate
1,10 – 1,10 · total 2,20
1X2 model
36% · 29% · 35%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| Oman FC ↓ / Bahla → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,1 | 12,2 | 6,7 | 2,5 | 0,7 | 0,1 |
| 1 | 12,2 | 13,4 | 7,4 | 2,7 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 6,7 | 7,4 | 4,1 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 2,5 | 2,7 | 1,5 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Oman FC, coloane = goluri Bahla.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,2 goluri, față de 2,20 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Oman FC 36%, egal 29%, Bahla 35%. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,4%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 27.04.26 | Bahla – Oman FC | — | 1–1 |
| 08.01.26 | Oman FC – Bahla | — | 2–0 |
| 16.04.25 | Bahla – Oman FC | — | 0–1 |
| 10.01.25 | Oman FC – Bahla | — | 0–1 |
| 18.11.24 | Oman FC – Bahla | — | 0–0 |
| 05.03.24 | Bahla – Oman FC | — | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Oman FC – Bahla?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:05, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Oman FC – Bahla?
Meciul face parte din Professional League (Oman). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Oman FC – Bahla?
Cotele 1X2 sunt 2.45 / 3.05 / 2.82. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Oman FC, 30% egal și 33% pentru Bahla, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Oman FC – Bahla?
Modelul nostru estimează 2,20 goluri (1,10 pentru Oman FC, 1,10 pentru Bahla). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–1.