Al Nasr Salalah – Al Seeb
Ultimele 5 / 5: Al Nasr Salalah marchează 1.6 și primește 0.4. Al Seeb 1.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 22% · Egal 28% · Oaspete 51%
Goluri / meci
1.6 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 20% / 40%
GG
—
Analiză Al Nasr Salalah – Al Seeb
Al Nasr Salalah o primește pe Al Seeb duminică, 18 octombrie, ora 18:30 (ora României), în Professional League (Oman). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Al Nasr Salalah are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 2 goluri primite (1,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Al Seeb are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Al Nasr Salalah stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Al Nasr Salalah a câștigat 0, Al Seeb a câștigat 4, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 6. Ultima întâlnire, pe 12.03.2026, s-a terminat Al Seeb 0–0 Al Nasr Salalah.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.25 / 3.30 / 1.82. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 22% pentru Al Nasr Salalah, 28% pentru egal și 51% pentru Al Seeb. Favorită e Al Seeb.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru Al Nasr Salalah și 0,80 pentru Al Seeb, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Al Nasr Salalah câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Al Seeb câștigă în 22%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 15,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 29 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Al Nasr Salalah | Al Seeb |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 40% |
| % GG | 20% | 40% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 0 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,40 | 0,80 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 22% |
Goluri estimate
1,40 – 0,80 · total 2,20
1X2 model
51% · 27% · 22%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
41% · cotă corectă 2.44
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| Al Nasr Sal. ↓ / Al Seeb → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,1 | 8,9 | 3,5 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 15,5 | 12,4 | 5,0 | 1,3 | 0,3 | 0,0 |
| 2 | 10,9 | 8,7 | 3,5 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 5,1 | 4,1 | 1,6 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 1,8 | 1,4 | 0,6 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Al Nasr Salalah, coloane = goluri Al Seeb.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Al Nasr Salalah are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 4.25 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–0 (15,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 12.03.26 | Al Seeb – Al Nasr Salalah | — | 0–0 |
| 15.11.25 | Al Seeb – Al Nasr Salalah | — | 2–0 |
| 17.10.25 | Al Nasr Salalah – Al Seeb | 0–1 | 0–2 |
| 08.05.25 | Al Seeb – Al Nasr Salalah | — | 1–1 |
| 25.11.24 | Al Nasr Salalah – Al Seeb | 0–2 | 1–3 |
| 06.03.24 | Al Nasr Salalah – Al Seeb | 0–1 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Al Nasr Salalah – Al Seeb?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Al Nasr Salalah – Al Seeb?
Meciul face parte din Professional League (Oman). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Al Nasr Salalah – Al Seeb?
Cotele 1X2 sunt 4.25 / 3.30 / 1.82. Fără marjă, asta înseamnă 22% pentru Al Nasr Salalah, 28% egal și 51% pentru Al Seeb, cu Al Seeb favorită la cota 1.82.
Câte goluri se așteaptă în Al Nasr Salalah – Al Seeb?
Modelul nostru estimează 2,20 goluri (1,40 pentru Al Nasr Salalah, 0,80 pentru Al Seeb). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 1–0.