Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

SloveniaSlovenia · 2.SNL

ND Bilje – Krka

ND Bilje
ÎVÎÎV
16:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Krka
ÎVÎÎE
12.30 X3.50 22.70
1X1.39 X21.52 121.24

Ultimele 5 / 5: ND Bilje marchează 1.4 și primește 2.4. Krka 1.0 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 40% · Egal 26% · Oaspete 34%

Goluri / meci

1.4 + 1.0

Peste 2.5

1.70 · forma 60% / 80%

GG

Da 1.61 · Nu 2.17

Analiză ND Bilje – Krka

ND Bilje o primește pe Krka sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în 2.SNL (Slovenia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

ND Bilje are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 12 goluri primite (1,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Krka are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, ND Bilje a câștigat 1, Krka a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 14.03.2026, s-a terminat ND Bilje 0–0 Krka.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.50 / 2.70. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 40% pentru ND Bilje, 26% pentru egal și 34% pentru Krka. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.61 și Nu la 2.17.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,70) și cele deduse din cote (1,49 – 1,36) și ajunge la 1,55 goluri estimate pentru ND Bilje și 1,53 pentru Krka, adică 3,08 în total. Cu aceste valori, ND Bilje câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Krka câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,9%.

Statistici-cheie
IndicatorND BiljeKrka
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-31-1-3
Puncte / meci1,200,80
Goluri marcate (medie)7 (1,4)5 (1,0)
Goluri primite (medie)12 (2,4)9 (1,8)
% Peste 2.560%80%
% GG60%80%
Victorii H2H (5 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,551,53
Șanse de victorie (model)38%38%

Goluri estimate

1,55 – 1,53 · total 3,08

1X2 model

38% · 24% · 38%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

62% · cotă corectă 1.61

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
ND Bilje ↓ / Krka →012345
0 4,6 7,0 5,4 2,7 1,0 0,3
1 7,1 10,9 8,3 4,3 1,6 0,5
2 5,5 8,4 6,5 3,3 1,3 0,4
3 2,9 4,4 3,3 1,7 0,7 0,2
4 1,1 1,7 1,3 0,7 0,3 0,1
5 0,3 0,5 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri ND Bilje, coloane = goluri Krka.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: ND Bilje. ND Bilje primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Krka. Krka primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,2 goluri, față de 3,08 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: ND Bilje 38%, egal 24%, Krka 38%. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.70 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.61 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.0
2.4
Primite / meci
1.8
40%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
80%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe ND Bilje – Krka?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă ND Bilje – Krka?

Meciul face parte din 2.SNL (Slovenia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre ND Bilje – Krka?

Cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.50 / 2.70. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru ND Bilje, 26% egal și 34% pentru Krka, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în ND Bilje – Krka?

Modelul nostru estimează 3,08 goluri (1,55 pentru ND Bilje, 1,53 pentru Krka). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 2.SNL
17.10
16:30
NK Bistrica – Primorje 2.073.15
17.10
16:30
Rudar Velenje – ND Slovan 1.634.45
16.10
19:00
Dravinja – Jesenice 2–1
11.10
17:00
Krsko – Triglav Kranj 0–2