Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

EstoniaEstonia · Meistriliiga

Narva Trans - Parnu Vaprus

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 18 iulie

EstoniaMeistriliiga · Estonia Final
Narva Trans
ÎÎÎEÎ
Final3-1Pauză 2-0
Parnu Vaprus
VÎVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Narva Trans 38%Egal 27%Parnu Vaprus 35%

Narva Trans 3-1 Parnu Vaprus: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Narva Trans 3-1 Parnu Vaprus (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 28% pentru victoria lui Narva Trans, iar cotele fără marjă 38%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 50%), iar GG a ieșit (53%). Scorul exact 3-1 avea 2,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 15 cornere (7-8) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Narva Transîn meciParnu Vaprus
7
Cornere
8
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Narva Trans vs Parnu Vaprus

Narva Trans marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,8. Parnu Vaprus marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,2. Ultimele 8 întâlniri directe: Narva Trans 5, egal 2, Parnu Vaprus 1.

~2,7goluri estimate
50%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Narva Transultimele 5Parnu Vaprus
0,20
Puncte / meci
1,40
0,4
Goluri marcate / meci
1,6
1,8
Goluri primite / meci
1,2
0
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
60%
5
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Narva Trans și ultimele 5 Parnu Vaprus, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Narva Trans0-1-4

Î
Harju Laagri - Narva Trans10.07.26 · Meistriliiga
3-0
Î
Narva Trans - Levadia Tallinn04.07.26 · Meistriliiga
1-3
Î
Tartu Tammeka - Narva Trans21.06.26 · Meistriliiga
1-0
E
Kuressaare - Narva Trans16.06.26 · Meistriliiga
0-0
Î
Narva Trans - Nomme United13.06.26 · Meistriliiga
1-2

Parnu Vaprus2-1-2

V
Parnu Vaprus - Tartu Tammeka11.07.26 · Meistriliiga
5-1
Î
Paide Linnameeskond - Parnu Vaprus04.07.26 · Meistriliiga
3-1
V
Parnu Vaprus - Kuressaare26.06.26 · Meistriliiga
1-0
Î
Parnu Vaprus - Flora Tallinn16.06.26 · Meistriliiga
1-2
E
Tartu Tammeka - Parnu Vaprus13.06.26 · Meistriliiga
0-0

Întâlniri directe Narva Trans - Parnu Vaprus

Narva Trans 5Egal 2Parnu Vaprus 1
Î
Parnu Vaprus - Narva Trans09.05.2026 · pauză 1-0
2-0
V
Narva Trans - Parnu Vaprus21.03.2026 · pauză 1-1
2-1
V
Parnu Vaprus - Narva Trans15.02.2026 · pauză 0-0
0-2
E
Narva Trans - Parnu Vaprus18.10.2025 · pauză 1-0
1-1
E
Parnu Vaprus - Narva Trans12.07.2025 · pauză 0-0
0-0
V
Narva Trans - Parnu Vaprus11.05.2025 · pauză 1-1
4-2
V
Parnu Vaprus - Narva Trans23.04.2025 · pauză 0-2
1-2
V
Narva Trans - Parnu Vaprus04.03.2025 · pauză 1-0
3-1

V/E/Î din perspectiva Narva Trans. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Narva Trans - Parnu Vaprus

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Narva Trans2.4238% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Parnu Vaprus2.6235% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.57
X2 1.34
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.02
Peste 2.5 1.70

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.46
Pauză peste 1.5 2.42

Analiza de dinainte de meci

Narva Trans - Parnu Vaprus s-a jucat sâmbătă, 18 iulie, în Meistriliiga (Estonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Narva Trans n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. Golaveraj: 2-9. Parnu Vaprus vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 6.

În ultimele 8 întâlniri directe, Narva Trans a câștigat de 5 ori, Parnu Vaprus o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Parnu Vaprus - Narva Trans 2-0, pe 9 mai 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.42 pentru gazde, 2.62 pentru oaspeți și 3.40 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.70, iar GG la 1.60.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,1 pentru Narva Trans și 1,6 pentru Parnu Vaprus. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 28% la victorie, față de 38%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 72%. Cota de 1.34 e corectă, fără plus. Peste 1.5 goluri are 75% în model, dar la 1.19 plătește sub cota corectă de 1.33. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Narva Trans - Parnu Vaprus

Goluri estimate: 1,13 Narva Trans și 1,55 Parnu Vaprus, total 2,68. 1X2 în model: 28% · 25% · 47%. Peste 2,5: 50% (cotă corectă 2.00). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
25%2
22%3
15%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 50% · peste 2,5: 50% (verde).

Scoruri probabile

1-112,0%0-110,6%1-29,3%0-28,2%1-07,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Narva Trans. Narva Trans a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Narva Trans. Narva Trans a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză2-0
Cornere7-8
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startNarva Trans · 2.42
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Narva Trans - Parnu Vaprus?

S-a jucat sâmbătă, 18 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Narva Trans - Parnu Vaprus?

În Meistriliiga (Estonia).

Cine era favorită în Narva Trans - Parnu Vaprus?

Niciuna clar: cotele erau 2.42 la gazde și 2.62 la oaspeți. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Narva Trans - Parnu Vaprus?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din Meistriliiga

Toată liga →