Nagaworld FC – Ministry of Interior FA
Ultimele 5 / 5: Nagaworld FC marchează 1.8 și primește 2.6. Ministry of Interior FA 1.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 42% · Egal 25% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.8 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză Nagaworld FC – Ministry of Interior FA
Nagaworld FC o primește pe Ministry of Interior FA sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Premier League (Cambodgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Nagaworld FC are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 13 goluri primite (1,8 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Ministry of Interior FA are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nagaworld FC stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Nagaworld FC a câștigat 4, Ministry of Interior FA a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 7. Ultima întâlnire, pe 03.05.2026, s-a terminat Nagaworld FC 1–3 Ministry of Interior FA.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.65 / 2.70. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 42% pentru Nagaworld FC, 25% pentru egal și 34% pentru Ministry of Interior FA. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Nagaworld FC și 1,90 pentru Ministry of Interior FA, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, Nagaworld FC câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Ministry of Interior FA câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Nagaworld FC | Ministry of Interior FA |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 13 (2,6) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (7 meciuri) | 4 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 1,90 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 43% |
Goluri estimate
1,70 – 1,90 · total 3,60
1X2 model
35% · 22% · 43%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
70% · cotă corectă 1.43
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Nagaworld FC ↓ / Ministry of. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 5,2 | 4,9 | 3,1 | 1,5 | 0,6 |
| 1 | 4,6 | 8,8 | 8,4 | 5,3 | 2,5 | 1,0 |
| 2 | 3,9 | 7,5 | 7,1 | 4,5 | 2,1 | 0,8 |
| 3 | 2,2 | 4,3 | 4,0 | 2,6 | 1,2 | 0,5 |
| 4 | 1,0 | 1,8 | 1,7 | 1,1 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,3 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Nagaworld FC, coloane = goluri Ministry of Interior FA.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Nagaworld FC. Nagaworld FC primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Ministry of Interior FA. Ministry of Interior FA primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Nagaworld FC 35%, egal 22%, Ministry of Interior FA 43%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43). Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 03.05.26 | Nagaworld FC – Ministry of Interior FA | — | 1–3 |
| 15.03.26 | Ministry of Interior FA – Nagaworld FC | — | 0–2 |
| 03.01.26 | Ministry of Interior FA – Nagaworld FC | 0–2 | 0–3 |
| 13.09.25 | Nagaworld FC – Ministry of Interior FA | — | 1–2 |
| 12.02.25 | Nagaworld FC – Ministry of Interior FA | — | 2–2 |
| 09.02.25 | Ministry of Interior FA – Nagaworld FC | — | 1–2 |
| 27.10.24 | Nagaworld FC – Ministry of Interior FA | — | 5–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Nagaworld FC – Ministry of Interior FA?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Nagaworld FC – Ministry of Interior FA?
Meciul face parte din Premier League (Cambodgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Nagaworld FC – Ministry of Interior FA?
Cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.65 / 2.70. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru Nagaworld FC, 25% egal și 34% pentru Ministry of Interior FA, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Nagaworld FC – Ministry of Interior FA?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,70 pentru Nagaworld FC, 1,90 pentru Ministry of Interior FA). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–1.