Duminică18 octombrie
Live 109 Pune pont

UruguayUruguay · Primera Division

Nacional Montevideo - CA Progreso

Statistici și rezultat final · luni, 24 august

UruguayPrimera Division · Uruguay Final
Nacional Montevideo
VÎÎVV
Final1-0Pauză 0-0
CA Progreso
ÎÎÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Nacional Montevideo 36%Egal 59%CA Progreso 5%

Nacional Montevideo 1-0 CA Progreso: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Nacional Montevideo 1-0 CA Progreso (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 50% pentru victoria lui Nacional Montevideo, iar cotele fără marjă 36%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG n-a ieșit (NG avea 54%). Scorul exact 1-0 avea 13,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 15 cornere (13-2) și 7 cartonașe galbene (2-5).

Nacional Montevideoîn meciCA Progreso
13
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Nacional Montevideo vs CA Progreso

Nacional Montevideo marchează și primește câte 1,2 goluri pe meci. CA Progreso marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,2. La CA Progreso, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. În directe, CA Progreso nu a câștigat niciuna dintre ultimele 8 întâlniri.

~2,4goluri estimate
42%peste 2,5 goluri
46%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Nacional Montevideoultimele 5CA Progreso
1,80
Puncte / meci
0,60
1,2
Goluri marcate / meci
0,4
1,2
Goluri primite / meci
1,2
3
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
20%
60%
Ambele marchează
20%
7
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Nacional Montevideo și ultimele 5 CA Progreso, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Nacional Montevideo3-0-2

V
Nacional Montevideo - CA Progreso24.08.26 · Primera Division
1-0
Î
Racing Montevideo - Nacional Montevideo15.08.26 · Primera Division
2-0
Î
Nacional Montevideo - Boston River10.08.26 · Primera Division
1-2
V
Nacional Montevideo - CA Progreso03.08.26 · Primera Division
2-1
V
CA Tigre - Nacional Montevideo29.07.26 · Copa Sudamericana
1-2

CA Progreso1-0-4

Î
Nacional Montevideo - CA Progreso24.08.26 · Primera Division
1-0
Î
CA Progreso - Maldonado16.08.26 · Primera Division
0-2
Î
Central Espanol - CA Progreso08.08.26 · Primera Division
1-0
Î
Nacional Montevideo - CA Progreso03.08.26 · Primera Division
2-1
V
CA Progreso - Maldonado18.07.26 · Primera Division
1-0

Întâlniri directe Nacional Montevideo - CA Progreso

Nacional Montevideo 7Egal 1CA Progreso 0
V
Nacional Montevideo - CA Progreso24.08.2026 · pauză 0-0
1-0
V
Nacional Montevideo - CA Progreso03.08.2026 · pauză 1-0
2-1
V
CA Progreso - Nacional Montevideo22.02.2026 · pauză 0-1
0-1
E
Nacional Montevideo - CA Progreso23.01.2026 · pauză 1-1
1-1
V
Nacional Montevideo - CA Progreso17.08.2025 · pauză 2-1
3-1
V
Nacional Montevideo - CA Progreso24.05.2025 · pauză 0-0
1-0
V
CA Progreso - Nacional Montevideo16.02.2025 · pauză 0-3
1-5
V
CA Progreso - Nacional Montevideo30.09.2024 · pauză 0-1
0-3

V/E/Î din perspectiva Nacional Montevideo. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Nacional Montevideo - CA Progreso

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Nacional Montevideo2.5536% fără marjă
X · Egal1.5759% fără marjă
2 · CA Progreso18.005% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.08
X2 2.50
12 1.17

Goluri

Peste 1.5 1.22
Sub 2.5 1.92
Peste 2.5 1.78

Ambele marchează

GG Da 2.00
GG Nu 1.73

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.44
Pauză peste 1.5 2.47

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Nacional Montevideo - CA Progreso s-a jucat luni, 24 august, în Primera Division (Uruguay). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Nacional Montevideo are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 6-6. CA Progreso vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 2 goluri și a primit 6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 8 întâlniri directe, Nacional Montevideo a câștigat de 7 ori, CA Progreso niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Nacional Montevideo - CA Progreso 1-0, pe 24 august 2026.

Nacional Montevideo pleacă favorită, la cota 2.55. Egalul e la 1.57, iar CA Progreso la 18.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 36% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.78, iar GG la 2.00.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,5 pentru Nacional Montevideo și 0,9 pentru CA Progreso. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 50% la victorie, față de 36%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Nacional Montevideo merită privit: 50% în model, iar 2.55 plătește peste cota corectă de 2.00. Sub 2.5 goluri: 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Casele dau 1.92, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Nacional Montevideo - CA Progreso

Goluri estimate: 1,46 Nacional Montevideo și 0,91 CA Progreso, total 2,37. 1X2 în model: 50% · 27% · 23%. Peste 2,5: 42% (cotă corectă 2.38). GG: 46% (cotă corectă 2.17). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 58% · peste 2,5: 42% (verde).

Scoruri probabile

1-013,6%1-112,4%2-010,0%0-09,3%2-19,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: CA Progreso. CA Progreso a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,0 goluri, după cote 2,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere13-2
Cartonașe galbene2-5
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Nacional Montevideo - CA Progreso?

S-a jucat luni, 24 august, ora 00:30 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Nacional Montevideo - CA Progreso?

În Primera Division (Uruguay).

Unde s-a jucat Nacional Montevideo - CA Progreso?

Pe Stadionul Gran Parque Central, în Montevideo, luni, 24 august, ora 00:30 (ora României).

Cine era favorită în Nacional Montevideo - CA Progreso?

Nacional Montevideo pleca favorită, la cota 2.55. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Nacional Montevideo - CA Progreso?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →