Duminică18 octombrie
Live 109 Pune pont

UruguayUruguay · Primera Division

Nacional Montevideo - CA Progreso

Statistici și rezultat final · luni, 3 august

UruguayPrimera Division · Uruguay Final
Nacional Montevideo
VVÎÎE
Final2-1Pauză 1-0
CA Progreso
ÎVÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Nacional Montevideo 35%Egal 60%CA Progreso 5%

Nacional Montevideo 2-1 CA Progreso: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Nacional Montevideo 2-1 CA Progreso (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 43% pentru victoria lui Nacional Montevideo, iar cotele fără marjă 35%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 42%), iar GG a ieșit (47%). Scorul exact 2-1 avea 8,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (10-1) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Nacional Montevideoîn meciCA Progreso
10
Cornere
1
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Nacional Montevideo vs CA Progreso

Nacional Montevideo marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4. CA Progreso marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4. La Nacional Montevideo, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, CA Progreso nu a câștigat niciuna dintre ultimele 8 întâlniri.

~2,3goluri estimate
42%peste 2,5 goluri
47%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Nacional Montevideoultimele 5CA Progreso
1,40
Puncte / meci
1,20
1,0
Goluri marcate / meci
1,0
1,4
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
60%
6
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Nacional Montevideo și ultimele 5 CA Progreso, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Nacional Montevideo2-1-2

V
Nacional Montevideo - CA Progreso03.08.26 · Primera Division
2-1
V
CA Tigre - Nacional Montevideo29.07.26 · Copa Sudamericana
1-2
Î
Nacional Montevideo - CA Tigre22.07.26 · Copa Sudamericana
0-3
Î
Nacional Montevideo - Montevideo Wanderers18.07.26 · Primera Division
1-2
E
Danubio - Nacional Montevideo11.07.26 · Primera Division
0-0

CA Progreso2-0-3

Î
Nacional Montevideo - CA Progreso03.08.26 · Primera Division
2-1
V
CA Progreso - Maldonado18.07.26 · Primera Division
1-0
Î
Montevideo Wanderers - CA Progreso12.07.26 · Primera Division
2-0
Î
CA Progreso - Albion FC (URU)07.06.26 · Primera Division
1-2
V
Danubio - CA Progreso30.05.26 · Primera Division
1-2

Întâlniri directe Nacional Montevideo - CA Progreso

Nacional Montevideo 6Egal 2CA Progreso 0
V
Nacional Montevideo - CA Progreso03.08.2026 · pauză 1-0
2-1
V
CA Progreso - Nacional Montevideo22.02.2026 · pauză 0-1
0-1
E
Nacional Montevideo - CA Progreso23.01.2026 · pauză 1-1
1-1
V
Nacional Montevideo - CA Progreso17.08.2025 · pauză 2-1
3-1
V
Nacional Montevideo - CA Progreso24.05.2025 · pauză 0-0
1-0
V
CA Progreso - Nacional Montevideo16.02.2025 · pauză 0-3
1-5
V
CA Progreso - Nacional Montevideo30.09.2024 · pauză 0-1
0-3
E
Nacional Montevideo - CA Progreso23.03.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Nacional Montevideo. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Nacional Montevideo - CA Progreso

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Nacional Montevideo2.6535% fără marjă
X · Egal1.5560% fără marjă
2 · CA Progreso17.005% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.01
X2 3.40
12 1.16

Goluri

Peste 1.5 1.42
Sub 2.5 1.53
Peste 2.5 2.30

Ambele marchează

GG Da 3.60
GG Nu 1.25

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.07
Pauză peste 1.5 5.50

Cornere

Sub 9.5 1.45
Peste 9.5 2.45

Analiza de dinainte de meci

Nacional Montevideo - CA Progreso s-a jucat luni, 3 august, în Primera Division (Uruguay). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Nacional Montevideo vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, CA Progreso are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-7.

În ultimele 8 întâlniri directe, Nacional Montevideo a câștigat de 6 ori, CA Progreso niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Nacional Montevideo - CA Progreso 2-1, pe 3 august 2026.

Casele o dau favorită pe Nacional Montevideo, la 2.65, cu egalul la 1.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 35% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.30, iar GG la 3.60.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,3 pentru Nacional Montevideo și 1,0 pentru CA Progreso. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 43% la victorie, față de 35%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 71%. Cota de 1.01 e sub cea corectă (1.41) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 58% în model, dar la 1.53 plătește sub cota corectă de 1.72. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Nacional Montevideo - CA Progreso

Goluri estimate: 1,32 Nacional Montevideo și 1,02 CA Progreso, total 2,34. 1X2 în model: 43% · 28% · 29%. Peste 2,5: 42% (cotă corectă 2.38). GG: 47% (cotă corectă 2.13). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 58% · peste 2,5: 42% (verde).

Scoruri probabile

1-113,0%1-012,7%0-19,8%0-09,6%2-18,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-0
Cornere10-1
Cartonașe galbene2-2
Goluri estimate~2,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Nacional Montevideo - CA Progreso?

S-a jucat luni, 3 august, ora 00:30 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Nacional Montevideo - CA Progreso?

În Primera Division (Uruguay).

Unde s-a jucat Nacional Montevideo - CA Progreso?

Pe Stadionul Gran Parque Central, în Montevideo, luni, 3 august, ora 00:30 (ora României).

Cine era favorită în Nacional Montevideo - CA Progreso?

Nacional Montevideo pleca favorită, la cota 2.65. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Nacional Montevideo - CA Progreso?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,3.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →