Municipal Santa Ana – Pitbulls Santa Barbara
Ultimele 5 / 5: Municipal Santa Ana marchează 1.6 și primește 0.6. Pitbulls Santa Barbara 1.6 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 28% · Oaspete 28%
Goluri / meci
1.6 + 1.6
Peste 2.5
1.78 · forma 40% / 80%
GG
Da 1.66 · Nu 2.10
Analiză Municipal Santa Ana – Pitbulls Santa Barbara
Municipal Santa Ana o primește pe Pitbulls Santa Barbara duminică, 18 octombrie, ora 22:00 (ora României), în Liga de Ascenso (Costa Rica). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Municipal Santa Ana are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 3 goluri primite (1,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pitbulls Santa Barbara are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Municipal Santa Ana stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Municipal Santa Ana a câștigat 0, Pitbulls Santa Barbara a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 01.09.2026, s-a terminat Pitbulls Santa Barbara 2–0 Municipal Santa Ana.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.30 / 3.25. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 44% pentru Municipal Santa Ana, 28% pentru egal și 28% pentru Pitbulls Santa Barbara. Favorită e Municipal Santa Ana. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.78 și sub 2.5 la 1.92, adică 52% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,10) și cele deduse din cote (1,55 – 1,20) și ajunge la 1,58 goluri estimate pentru Municipal Santa Ana și 1,15 pentru Pitbulls Santa Barbara, adică 2,73 în total. Cu aceste valori, Municipal Santa Ana câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Pitbulls Santa Barbara câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,9%.
| Indicator | Municipal Santa Ana | Pitbulls Santa Barbara |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 0 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,58 | 1,15 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 28% |
Goluri estimate
1,58 – 1,15 · total 2,73
1X2 model
47% · 25% · 28%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Municipal S. ↓ / Pitbulls Sa. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,5 | 7,5 | 4,3 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 10,3 | 11,9 | 6,8 | 2,6 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 8,1 | 9,4 | 5,4 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 4,3 | 4,9 | 2,8 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,7 | 1,9 | 1,1 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Municipal Santa Ana, coloane = goluri Pitbulls Santa Barbara.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Pitbulls Santa Barbara. Pitbulls Santa Barbara primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,6 goluri, față de 2,73 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.28 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 01.09.26 | Pitbulls Santa Barbara – Municipal Santa Ana | 1–0 | 2–0 |
| 13.03.26 | Pitbulls Santa Barbara – Municipal Santa Ana | — | 2–1 |
| 25.01.26 | Municipal Santa Ana – Pitbulls Santa Barbara | — | 1–2 |
| 12.10.25 | Municipal Santa Ana – Pitbulls Santa Barbara | — | 0–0 |
| 02.09.25 | Pitbulls Santa Barbara – Municipal Santa Ana | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Municipal Santa Ana – Pitbulls Santa Barbara?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 22:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Municipal Santa Ana – Pitbulls Santa Barbara?
Meciul face parte din Liga de Ascenso (Costa Rica). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Municipal Santa Ana – Pitbulls Santa Barbara?
Cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.30 / 3.25. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Municipal Santa Ana, 28% egal și 28% pentru Pitbulls Santa Barbara, cu Municipal Santa Ana favorită la cota 2.07.
Câte goluri se așteaptă în Municipal Santa Ana – Pitbulls Santa Barbara?
Modelul nostru estimează 2,73 goluri (1,58 pentru Municipal Santa Ana, 1,15 pentru Pitbulls Santa Barbara). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.