Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Costa RicaCosta Rica · Liga de Ascenso

FC Moravia – Uruguay Coronado

FC Moravia
ÎÎVVÎ
23:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Uruguay Coronado
ÎEEÎÎ
11.83 X3.55 23.75
1X1.21 X21.85 121.23

Ultimele 5 / 5: FC Moravia marchează 1.2 și primește 1.4. Uruguay Coronado 0.6 / 3.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 50% · Egal 26% · Oaspete 24%

Goluri / meci

1.2 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 60%

GG

—

Analiză FC Moravia – Uruguay Coronado

FC Moravia o primește pe Uruguay Coronado sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:00 (ora României), în Liga de Ascenso (Costa Rica). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

FC Moravia are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Uruguay Coronado are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 15 goluri primite (0,6 marcate și 3,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, FC Moravia stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, FC Moravia a câștigat 3, Uruguay Coronado a câștigat 5, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,9 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 6 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 7 din 8. Ultima întâlnire, pe 29.08.2026, s-a terminat Uruguay Coronado 1–0 FC Moravia.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.55 / 3.75. După ce scoatem marja (aproximativ 9,5% pe piața asta), rămân 50% pentru FC Moravia, 26% pentru egal și 24% pentru Uruguay Coronado. Favorită e FC Moravia.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,10 goluri estimate pentru FC Moravia și 1,00 pentru Uruguay Coronado, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, FC Moravia câștigă în 63% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Uruguay Coronado câștigă în 17%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 9,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorFC MoraviaUruguay Coronado
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-30-2-3
Puncte / meci1,200,40
Goluri marcate (medie)6 (1,2)3 (0,6)
Goluri primite (medie)7 (1,4)15 (3,0)
% Peste 2.560%60%
% GG20%40%
Victorii H2H (8 meciuri)35
Goluri estimate (model)2,101,00
Șanse de victorie (model)63%17%

Goluri estimate

2,10 – 1,00 · total 3,10

1X2 model

63% · 20% · 17%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

55% · cotă corectă 1.82

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
FC Moravia ↓ / Uruguay Cor. →012345
0 4,5 4,5 2,3 0,8 0,2 0,0
1 9,5 9,5 4,7 1,6 0,4 0,1
2 9,9 9,9 5,0 1,7 0,4 0,1
3 7,0 7,0 3,5 1,2 0,3 0,1
4 3,7 3,7 1,8 0,6 0,2 0,0
5 1,5 1,5 0,8 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Moravia, coloane = goluri Uruguay Coronado.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Uruguay Coronado. Uruguay Coronado primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie FC Moravia are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.83 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 2–0 (9,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
0.6
1.4
Primite / meci
3.0
40%
Victorii
0%
60%
Peste 2.5
60%
20%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe FC Moravia – Uruguay Coronado?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă FC Moravia – Uruguay Coronado?

Meciul face parte din Liga de Ascenso (Costa Rica). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre FC Moravia – Uruguay Coronado?

Cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.55 / 3.75. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru FC Moravia, 26% egal și 24% pentru Uruguay Coronado, cu FC Moravia favorită la cota 1.83.

Câte goluri se așteaptă în FC Moravia – Uruguay Coronado?

Modelul nostru estimează 3,10 goluri (2,10 pentru FC Moravia, 1,00 pentru Uruguay Coronado). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din Liga de Ascenso
17.10
04:00
Guadalupe – Cariari Pococi 1.903.55
18.10
02:00
AD Rosario – El Santa Cruz PFA 1.604.70
11.10
22:00
Quepos Cambute – AD Sarchi 2–1