MRKS Czechowice-Dziedzice – Podbeskidzie Bielsko-Biala II
Ultimele 5 / 5: MRKS Czechowice-Dziedzice marchează 1.4 și primește 1.8. Podbeskidzie Bielsko-Biala II 3.6 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 23% · Oaspete 36%
Goluri / meci
1.4 + 3.6
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză MRKS Czechowice-Dziedzice – Podbeskidzie Bielsko-Biala II
MRKS Czechowice-Dziedzice o primește pe Podbeskidzie Bielsko-Biala II duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în 4. Liga śląska. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
MRKS Czechowice-Dziedzice are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Podbeskidzie Bielsko-Biala II are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 18 goluri marcate și 2 goluri primite (3,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Podbeskidzie Bielsko-Biala II stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.90 / 2.52. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 41% pentru MRKS Czechowice-Dziedzice, 23% pentru egal și 36% pentru Podbeskidzie Bielsko-Biala II. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru MRKS Czechowice-Dziedzice și 2,70 pentru Podbeskidzie Bielsko-Biala II, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, MRKS Czechowice-Dziedzice câștigă în 10% din cazuri, egalul iese în 15%, iar Podbeskidzie Bielsko-Biala II câștigă în 75%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 10,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 31 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | MRKS Czechowice-Dziedzice | Podbeskidzie Bielsko-Biala II |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 18 (3,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 40% | 0% |
| Goluri estimate (model) | 0,90 | 2,70 |
| Șanse de victorie (model) | 10% | 75% |
Goluri estimate
0,90 – 2,70 · total 3,60
1X2 model
10% · 15% · 75%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| MRKS Czecho. ↓ / Podbeskidzi. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 7,4 | 10,0 | 9,0 | 6,1 | 3,3 |
| 1 | 2,5 | 6,6 | 9,0 | 8,1 | 5,4 | 2,9 |
| 2 | 1,1 | 3,0 | 4,0 | 3,6 | 2,5 | 1,3 |
| 3 | 0,3 | 0,9 | 1,2 | 1,1 | 0,7 | 0,4 |
| 4 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri MRKS Czechowice-Dziedzice, coloane = goluri Podbeskidzie Bielsko-Biala II.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: MRKS Czechowice-Dziedzice. MRKS Czechowice-Dziedzice primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Podbeskidzie Bielsko-Biala II are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 2.52 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Scorul cel mai probabil: 0–2 (10,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe MRKS Czechowice-Dziedzice – Podbeskidzie Bielsko-Biala II?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă MRKS Czechowice-Dziedzice – Podbeskidzie Bielsko-Biala II?
Meciul face parte din 4. Liga śląska. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre MRKS Czechowice-Dziedzice – Podbeskidzie Bielsko-Biala II?
Cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.90 / 2.52. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru MRKS Czechowice-Dziedzice, 23% egal și 36% pentru Podbeskidzie Bielsko-Biala II, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în MRKS Czechowice-Dziedzice – Podbeskidzie Bielsko-Biala II?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (0,90 pentru MRKS Czechowice-Dziedzice, 2,70 pentru Podbeskidzie Bielsko-Biala II). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 0–2.