Sâmbătă17 octombrie
Live 21 Pune pont

MarocMaroc · Botola 2

Mouloudia Oujda – Jeunesse Ben Guerir

Mouloudia Oujda
EVÎEE
18:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Jeunesse Ben Guerir
ÎÎVEE
12.02 X2.77 23.90
1X1.17 X21.62 121.34

Ultimele 5 / 5: Mouloudia Oujda marchează 1.4 și primește 1.4. Jeunesse Ben Guerir 0.6 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 45% · Egal 32% · Oaspete 23%

Goluri / meci

1.4 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 0%

GG

—

Analiză Mouloudia Oujda – Jeunesse Ben Guerir

Mouloudia Oujda o primește pe Jeunesse Ben Guerir sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Botola 2 (Maroc). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Mouloudia Oujda are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Jeunesse Ben Guerir are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 3 goluri primite (0,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Mouloudia Oujda a câștigat 0, Jeunesse Ben Guerir a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 4. Ultima întâlnire, pe 20.06.2026, s-a terminat Mouloudia Oujda 1–1 Jeunesse Ben Guerir.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.02 / 2.77 / 3.90. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 45% pentru Mouloudia Oujda, 32% pentru egal și 23% pentru Jeunesse Ben Guerir. Favorită e Mouloudia Oujda.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru Mouloudia Oujda și 1,00 pentru Jeunesse Ben Guerir, adică 2,00 în total. Cu aceste valori, Mouloudia Oujda câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Jeunesse Ben Guerir câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 13,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorMouloudia OujdaJeunesse Ben Guerir
Meciuri analizate55
V-E-Î1-3-11-2-2
Puncte / meci1,201,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)3 (0,6)
Goluri primite (medie)7 (1,4)3 (0,6)
% Peste 2.560%0%
% GG100%20%
Victorii H2H (4 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,001,00
Șanse de victorie (model)35%34%

Goluri estimate

1,00 – 1,00 · total 2,00

1X2 model

35% · 31% · 34%

Peste 2.5 model

32% · cotă corectă 3.13

GG model

40% · cotă corectă 2.50

Distribuția golurilor
14%0
27%1
27%2
18%3
9%4
5%5+

Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Mouloudia O. ↓ / Jeunesse Be. →012345
0 13,5 13,5 6,8 2,3 0,6 0,1
1 13,5 13,5 6,8 2,3 0,6 0,1
2 6,8 6,8 3,4 1,1 0,3 0,1
3 2,3 2,3 1,1 0,4 0,1 0,0
4 0,6 0,6 0,3 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mouloudia Oujda, coloane = goluri Jeunesse Ben Guerir.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Favorit fără formă. Mouloudia Oujda e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Mouloudia Oujda 35%, egal 31%, Jeunesse Ben Guerir 34%. Sub 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Nu marchează ambele (NG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 0–0 (13,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
0.6
1.4
Primite / meci
0.6
20%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
0%
100%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Mouloudia Oujda – Jeunesse Ben Guerir?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Mouloudia Oujda – Jeunesse Ben Guerir?

Meciul face parte din Botola 2 (Maroc). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Mouloudia Oujda – Jeunesse Ben Guerir?

Cotele 1X2 sunt 2.02 / 2.77 / 3.90. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Mouloudia Oujda, 32% egal și 23% pentru Jeunesse Ben Guerir, cu Mouloudia Oujda favorită la cota 2.02.

Câte goluri se așteaptă în Mouloudia Oujda – Jeunesse Ben Guerir?

Modelul nostru estimează 2,00 goluri (1,00 pentru Mouloudia Oujda, 1,00 pentru Jeunesse Ben Guerir). Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor este 0–0.

Alte meciuri din Botola 2