Duminică18 octombrie
Live 159 Pune pont

MaltaMalta · Premier League

Mosta - Gzira United

Statistici, pont și cote · sâmbătă, 19 septembrie, ora 21:30

MaltaPremier League · Malta
Mosta
ÎEVVV
Sâmbătă21:3019 septembrie
Gzira United
EÎÎÎÎ
Șanse după cote, fără marjă
Mosta 34%Egal 28%Gzira United 38%

Statistici Mosta vs Gzira United

Mosta marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,0. Gzira United marchează 0,4 goluri pe meci și primește 2,6. La Gzira United, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Mosta 3, egal 1, Gzira United 4.

~2,7goluri estimate
49%peste 2,5 goluri
51%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Mostaultimele 5Gzira United
2,00
Puncte / meci
0,20
1,4
Goluri marcate / meci
0,4
1,0
Goluri primite / meci
2,6
3
Victorii
0
40%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Mosta și ultimele 5 Gzira United, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Mosta3-1-1

Î
Sliema Wanderers - Mosta13.09.26 · Premier League
3-1
E
Marsaxlokk - Mosta05.09.26 · Premier League
1-1
V
Birkirkara - Mosta30.08.26 · Premier League
0-1
V
Mosta - Balzan23.08.26 · Premier League
2-1
V
Hamrun Spartans - Mosta17.08.26 · Premier League
0-2

Gzira United0-1-4

E
Gzira United - Zabbar Saint Patrick14.09.26 · Premier League
0-0
Î
Floriana - Gzira United02.09.26 · Premier League
4-1
Î
Balzan - Gzira United29.08.26 · Premier League
2-1
Î
Gzira United - Valletta23.08.26 · Premier League
0-3
Î
Birkirkara - Gzira United17.08.26 · Premier League
4-0

Întâlniri directe Mosta - Gzira United

Mosta 3Egal 1Gzira United 4
E
Mosta - Gzira United24.07.2026
1-1
Î
Gzira United - Mosta03.03.2026 · pauză 1-0
2-1
Î
Mosta - Gzira United22.02.2026 · pauză 0-0
0-1
Î
Gzira United - Mosta24.11.2025 · pauză 0-0
1-0
Î
Mosta - Gzira United02.10.2025 · pauză 1-2
3-4
V
Mosta - Gzira United09.08.2025
1-0
V
Mosta - Gzira United18.07.2025
3-1
V
Mosta - Gzira United04.01.2025 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Mosta. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Mosta - Gzira United

0

Nu sunt ponturi publice pe meciul ăsta. Ponturile se închid cu 2 minute înainte de start.

Cote Mosta - Gzira United

1 · Mosta2.7034% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Gzira United2.4038% fără marjă

Cote actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.42
X2 1.45
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.27
Sub 2.5 1.78
Peste 2.5 1.92

Ambele marchează

GG Da 1.76
GG Nu 1.95

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.36
Pauză peste 1.5 2.75

Analiză și pont Mosta - Gzira United

Meciul Mosta - Gzira United se joacă sâmbătă, 19 septembrie, de la 21:30 (ora României), în Premier League (Malta). Mosta vine într-o formă clar mai bună.

În ultimele 5 meciuri, Mosta are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 7-5. Gzira United n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. A marcat 2 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Mosta a câștigat de 3 ori, Gzira United de 4 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Mosta - Gzira United 1-1, pe 24 iulie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.70 pentru gazde, 2.40 pentru oaspeți și 3.30 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.92, iar GG la 1.76.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Mosta și 1,0 pentru Gzira United. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 51% la victorie, față de 34%.

Verdict

Victorie Mosta: 51% în model, cota corectă ar fi 1.96. Casele dau 2.70, mai mult. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 74%. Cota de 1.27 e sub cea corectă (1.35) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Mosta - Gzira United

Goluri estimate: 1,63 Mosta și 1,02 Gzira United, total 2,65. 1X2 în model: 51% · 25% · 24%. Peste 2,5: 49% (cotă corectă 2.04). GG: 51% (cotă corectă 1.96).

Distribuția golurilor

7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 51% · peste 2,5: 49% (verde).

Scoruri probabile

1-111,7%1-011,5%2-19,6%2-09,4%0-17,2%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Gzira United. Gzira United a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Gzira United. Gzira United a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Start19.09, 21:30
FavorităGzira United · 2.40
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

La ce oră începe Mosta - Gzira United?

Sâmbătă, 19 septembrie, ora 21:30, ora României.

În ce competiție se joacă Mosta - Gzira United?

În Premier League (Malta).

Cine e favorită în Mosta - Gzira United?

Niciuna clar: cotele sunt 2.70 la gazde și 2.40 la oaspeți.

Câte goluri se așteaptă în Mosta - Gzira United?

În jur de 2,7, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-1.

Alte meciuri din Premier League

Toată liga →