Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

MaltaMalta · Premier League

Gzira United – Hamrun Spartans

Gzira United
EEEÎÎ
12:00 Duminică, 18 octombrie
Hamrun Spartans
EVVVE
15.85 X4.15 21.46
1X2.42 X21.09 121.18

Ultimele 5 / 5: Gzira United marchează 0.8 și primește 1.6. Hamrun Spartans 2.2 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 16% · Egal 22% · Oaspete 62%

Goluri / meci

0.8 + 2.2

Peste 2.5

1.70 · forma 40% / 60%

GG

Da 1.87 · Nu 1.85

Analiză Gzira United – Hamrun Spartans

Gzira United o primește pe Hamrun Spartans duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Premier League (Malta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Gzira United are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (0,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Hamrun Spartans are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hamrun Spartans stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Gzira United a câștigat 2, Hamrun Spartans a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 6. Ultima întâlnire, pe 15.04.2026, s-a terminat Hamrun Spartans 0–1 Gzira United.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.85 / 4.15 / 1.46. După ce scoatem marja (aproximativ 9,7% pe piața asta), rămân 16% pentru Gzira United, 22% pentru egal și 62% pentru Hamrun Spartans. Favorită e Hamrun Spartans. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.87 și Nu la 1.85.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 1,90) și cele deduse din cote (0,88 – 1,97) și ajunge la 0,89 goluri estimate pentru Gzira United și 1,94 pentru Hamrun Spartans, adică 2,83 în total. Cu aceste valori, Gzira United câștigă în 17% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Hamrun Spartans câștigă în 62%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 11,4%.

Statistici-cheie
IndicatorGzira UnitedHamrun Spartans
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-23-2-0
Puncte / meci0,602,20
Goluri marcate (medie)4 (0,8)11 (2,2)
Goluri primite (medie)8 (1,6)5 (1,0)
% Peste 2.540%60%
% GG80%80%
Victorii H2H (6 meciuri)22
Goluri estimate (model)0,891,94
Șanse de victorie (model)17%62%

Goluri estimate

0,89 – 1,94 · total 2,83

1X2 model

17% · 21% · 62%

Peste 2.5 model

54% · cotă corectă 1.85

GG model

50% · cotă corectă 2.00

Distribuția golurilor
6%0
17%1
23%2
22%3
16%4
16%5+

Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Gzira United ↓ / Hamrun Spar. →012345
0 5,9 11,4 11,1 7,2 3,5 1,4
1 5,3 10,2 9,9 6,4 3,1 1,2
2 2,3 4,5 4,4 2,8 1,4 0,5
3 0,7 1,3 1,3 0,8 0,4 0,2
4 0,2 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0
5 0,0 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Gzira United, coloane = goluri Hamrun Spartans.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Gzira United. Gzira United primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,0 goluri, față de 2,83 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Hamrun Spartans are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (11,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
2.2
1.6
Primite / meci
1.0
0%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
60%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Gzira United – Hamrun Spartans?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Gzira United – Hamrun Spartans?

Meciul face parte din Premier League (Malta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Gzira United – Hamrun Spartans?

Cotele 1X2 sunt 5.85 / 4.15 / 1.46. Fără marjă, asta înseamnă 16% pentru Gzira United, 22% egal și 62% pentru Hamrun Spartans, cu Hamrun Spartans favorită la cota 1.46.

Câte goluri se așteaptă în Gzira United – Hamrun Spartans?

Modelul nostru estimează 2,83 goluri (0,89 pentru Gzira United, 1,94 pentru Hamrun Spartans). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Premier League
17.10
16:30
Valletta – Sliema Wanderers 1.904.10
17.10
19:00
Balzan – Zabbar Saint Patrick 2.123.20
16.10
21:00
Marsaxlokk – Birkirkara 2–0
14.10
20:00
Mosta – Gzira United 1–1
11.10
12:00
Floriana – Balzan 1–1