Duminică18 octombrie
Live 152 Pune pont

JaponiaJaponia · J2/J3 League

Montedio Yamagata - Ventforet Kofu

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 5 septembrie

JaponiaJ2/J3 League · Japonia Final
Montedio Yamagata
VEVÎV
Final1-2Pauză 0-2
Ventforet Kofu
ÎVVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Montedio Yamagata 50%Egal 28%Ventforet Kofu 22%

Montedio Yamagata 1-2 Ventforet Kofu: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Montedio Yamagata 1-2 Ventforet Kofu (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 21% pentru victoria lui Ventforet Kofu, iar cotele fără marjă 22%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 51%), iar GG a ieșit (52%). Scorul exact 1-2 avea 5,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (6-3) și 2 cartonașe galbene (0-2).

Montedio Yamagataîn meciVentforet Kofu
6
Cornere
3
0
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Montedio Yamagata vs Ventforet Kofu

Montedio Yamagata marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. Ventforet Kofu marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,8. La Ventforet Kofu, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Montedio Yamagata 2, egal 0, Ventforet Kofu 2.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Montedio Yamagataultimele 5Ventforet Kofu
2,00
Puncte / meci
1,40
2,0
Goluri marcate / meci
1,2
0,8
Goluri primite / meci
1,8
3
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
80%
20%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Montedio Yamagata și ultimele 5 Ventforet Kofu, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Montedio Yamagata3-1-1

V
Imabari - Montedio Yamagata29.08.26 · J2/J3 League
0-3
E3-3
V
Montedio Yamagata - Yokohama FC22.08.26 · J2/J3 League
2-0
Î
Shonan Bellmare - Montedio Yamagata15.08.26 · J2/J3 League
1-0
V
Montedio Yamagata - Tochigi City09.08.26 · J2/J3 League
2-0

Ventforet Kofu2-1-2

Î
FC Osaka - Ventforet Kofu02.09.26 · Cupa Ligii
3-0
V
Ventforet Kofu - Hokkaido Consadole Sapporo29.08.26 · J2/J3 League
2-1
Î
Blaublitz Akita - Ventforet Kofu22.08.26 · J2/J3 League
3-0
E
Ventforet Kofu - Tegevajaro Miyazaki15.08.26 · J2/J3 League
1-1

Întâlniri directe Montedio Yamagata - Ventforet Kofu

Montedio Yamagata 2Egal 0Ventforet Kofu 2
V
Ventforet Kofu - Montedio Yamagata02.08.2025 · pauză 0-2
1-3
Î
Montedio Yamagata - Ventforet Kofu25.05.2025 · pauză 0-0
0-4
V
Ventforet Kofu - Montedio Yamagata28.09.2024 · pauză 1-1
1-2
Î
Montedio Yamagata - Ventforet Kofu16.03.2024 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Montedio Yamagata. 3 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Montedio Yamagata - Ventforet Kofu

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Montedio Yamagata1.8550% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Ventforet Kofu4.1522% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.23
X2 1.77
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.31
Sub 2.5 1.74
Peste 2.5 1.97

Ambele marchează

GG Da 1.83
GG Nu 1.88

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.38
Pauză peste 1.5 2.82

Cornere

Sub 9.5 1.76
Peste 9.5 1.95

Analiza de dinainte de meci

Montedio Yamagata - Ventforet Kofu s-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, în J2/J3 League (Japonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Montedio Yamagata vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 4. În ultimele 5 meciuri, Ventforet Kofu are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 6-9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, Montedio Yamagata a câștigat de 2 ori, Ventforet Kofu de 2 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Ventforet Kofu - Montedio Yamagata 1-3, pe 2 august 2025.

Casele o dau favorită pe Montedio Yamagata, la 1.85, cu egalul la 3.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 50% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.97, iar GG la 1.83.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,7 pentru Montedio Yamagata și 1,0 pentru Ventforet Kofu. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Montedio Yamagata are 55% în model, iar 1.85 e aproape de cota corectă (1.82). Peste 1.5 goluri: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. Cota 1.31 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Montedio Yamagata - Ventforet Kofu

Goluri estimate: 1,74 Montedio Yamagata și 0,99 Ventforet Kofu, total 2,73. 1X2 în model: 55% · 24% · 21%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-011,3%1-111,2%2-09,9%2-19,8%0-06,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Ventforet Kofu. Ventforet Kofu a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză0-2
Cornere6-3
Cartonașe galbene0-2
Favorită la startMontedio Yamagata · 1.85
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Montedio Yamagata - Ventforet Kofu?

S-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, ora 13:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Montedio Yamagata - Ventforet Kofu?

În J2/J3 League (Japonia).

Cine era favorită în Montedio Yamagata - Ventforet Kofu?

Montedio Yamagata pleca favorită, la cota 1.85. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Montedio Yamagata - Ventforet Kofu?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din J2/J3 League

Toată liga →