Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

JaponiaJaponia · J2/J3 League

Montedio Yamagata - Tochigi City

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

JaponiaJ2/J3 League · Japonia Final
Montedio Yamagata
VVÎEV
Final2-0Pauză 1-0
Tochigi City
ÎÎVEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Montedio Yamagata 39%Egal 28%Tochigi City 33%

Montedio Yamagata 2-0 Tochigi City: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Montedio Yamagata 2-0 Tochigi City (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Montedio Yamagata, iar cotele fără marjă 39%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG n-a ieșit (NG avea 46%). Scorul exact 2-0 avea 7,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (6-6) și 2 cartonașe galbene (0-2).

Montedio Yamagataîn meciTochigi City
6
Cornere
6
0
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Montedio Yamagata vs Tochigi City

Montedio Yamagata marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,2. Tochigi City marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4. Ultimele 3 întâlniri directe: Montedio Yamagata 1, egal 0, Tochigi City 2.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Montedio Yamagataultimele 5Tochigi City
2,00
Puncte / meci
0,80
2,0
Goluri marcate / meci
1,0
1,2
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Montedio Yamagata și ultimele 5 Tochigi City, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Montedio Yamagata3-1-1

V
Montedio Yamagata - Tochigi City09.08.26 · J2/J3 League
2-0
V
Albirex Niigata - Montedio Yamagata25.07.26 · Amicale intercluburi
3-4
Î
Oita Trinita - Montedio Yamagata07.06.26 · J2/J3 League
1-0
E
Montedio Yamagata - Matsumoto Yamaga31.05.26 · J2/J3 League
1-1
V
Montedio Yamagata - Shonan Bellmare24.05.26 · J2/J3 League
3-1

Tochigi City1-1-3

Î
Montedio Yamagata - Tochigi City09.08.26 · J2/J3 League
2-0
Î
Cerezo Osaka - Tochigi City15.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
V
Tochigi City - Reilac Shiga06.06.26 · J2/J3 League
3-1
E
Tochigi City - Jubilo Iwata30.05.26 · J2/J3 League
2-2
Î
Blaublitz Akita - Tochigi City24.05.26 · J2/J3 League
1-0

Întâlniri directe Montedio Yamagata - Tochigi City

Montedio Yamagata 1Egal 0Tochigi City 2
V
Montedio Yamagata - Tochigi City09.08.2026 · pauză 1-0
2-0
Î
Tochigi City - Montedio Yamagata16.05.2026 · pauză 0-0
3-0
Î
Montedio Yamagata - Tochigi City29.03.2026 · pauză 0-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Montedio Yamagata. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Montedio Yamagata - Tochigi City

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Montedio Yamagata2.4039% fără marjă
X · Egal3.2528% fără marjă
2 · Tochigi City2.8033% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.40
X2 1.48
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.29
Sub 2.5 1.80
Peste 2.5 1.90

Ambele marchează

GG Da 1.73
GG Nu 2.00

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.39
Pauză peste 1.5 2.75

Cornere

Sub 9.5 2.30
Peste 9.5 1.56

Analiza de dinainte de meci

Montedio Yamagata - Tochigi City s-a jucat duminică, 9 august, în J2/J3 League (Japonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Montedio Yamagata vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Tochigi City are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-7.

În ultimele 3 întâlniri directe, Montedio Yamagata a câștigat o dată, Tochigi City de 2 ori. Ultima: Montedio Yamagata - Tochigi City 2-0, pe 9 august 2026.

La case, diferența e mică: Montedio Yamagata are cota 2.40, Tochigi City 2.80. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.90, iar GG la 1.73.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Montedio Yamagata și 1,2 pentru Tochigi City. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 46% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 71% în model, iar 1.40 e aproape de cota corectă (1.41). Peste 1.5 goluri: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. Cota 1.29 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Montedio Yamagata - Tochigi City

Goluri estimate: 1,53 Montedio Yamagata și 1,18 Tochigi City, total 2,71. 1X2 în model: 46% · 25% · 29%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-112,0%1-010,2%2-19,2%0-17,9%2-07,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere6-6
Cartonașe galbene0-2
Favorită la startMontedio Yamagata · 2.40
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Montedio Yamagata - Tochigi City?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 13:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Montedio Yamagata - Tochigi City?

În J2/J3 League (Japonia).

Cine era favorită în Montedio Yamagata - Tochigi City?

Niciuna clar: cotele erau 2.40 la gazde și 2.80 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Montedio Yamagata - Tochigi City?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din J2/J3 League

Toată liga →