Miercuri21 octombrie
Live 1 Pune pont

International · UEFA Liga Națiunilor

Moldova - Insulele Feroe

Statistici și rezultat final · marți, 29 septembrie

UEFA Liga Națiunilor Final
Moldova
ÎEEÎÎ
Final1-1Pauză 0-1
Șanse înainte de start, după cote
Moldova 30%Egal 33%Insulele Feroe 37%

Moldova 1-1 Insulele Feroe: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Moldova 1-1 Insulele Feroe (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 28% pentru egalul, iar cotele fără marjă 33%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG a ieșit (43%). Scorul exact 1-1 avea 12,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (7-2) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Moldovaîn meciInsulele Feroe
7
Cornere
2
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Moldova vs Insulele Feroe

Moldova marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,0. Insulele Feroe marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,6. La Insulele Feroe, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,2goluri estimate
38%peste 2,5 goluri
43%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Moldovaultimele 5Insulele Feroe
0,40
Puncte / meci
2,00
1,0
Goluri marcate / meci
1,0
2,0
Goluri primite / meci
0,6
0
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
20%
60%
Ambele marchează
40%

Ultimele 5 meciuri Moldova și ultimele 5 Insulele Feroe, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Moldova0-2-3

Î
Slovacia - Moldova26.09.26 · UEFA Liga Națiunilor
2-0
E
Armenia - Moldova09.06.26 · Amicale Internationale
1-1
E
Moldova - Bulgaria05.06.26 · Amicale Internationale
2-2
Î
Cipru - Moldova30.03.26 · Amicale Internationale
3-2
Î
Moldova - Lituania26.03.26 · Amicale Internationale
0-2

Insulele Feroe3-1-1

E
Insulele Feroe - Kazahstan26.09.26 · UEFA Liga Națiunilor
1-1
V
Letonia - Insulele Feroe09.06.26 · Cupa Baltica
0-1
Î
Estonia - Insulele Feroe06.06.26 · Cupa Baltica
1-0
V
San Marino - Insulele Feroe28.03.26 · Amicale Internationale
1-2
V
Insulele Feroe - Kazahstan18.11.25 · Amicale Internationale
1-0

Ponturi Moldova - Insulele Feroe

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · Moldova3.2030% fără marjă
X · Egal2.8733% fără marjă
2 · Insulele Feroe2.5537% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.45
X2 1.43
12 1.41

Goluri

Peste 1.5 1.54
Sub 2.5 1.48
Peste 2.5 2.67

Ambele marchează

GG Da 2.12
GG Nu 1.66

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.26
Pauză peste 1.5 3.70

Cornere

Sub 9.5 1.51
Peste 9.5 2.40

Analiza de dinainte de meci

Moldova - Insulele Feroe s-a jucat marți, 29 septembrie, în UEFA Liga Națiunilor. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Moldova n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-10. Insulele Feroe vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

Casele văd un meci echilibrat: 3.20 pentru gazde, 2.55 pentru oaspeți și 2.87 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.67, iar GG la 2.12.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 0,9 pentru Moldova și 1,3 pentru Insulele Feroe. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 merită privit: 75% în model, iar 1.43 plătește peste cota corectă de 1.33. Sub 2.5 goluri: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. La 1.48, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Alte analize din marți, 29 septembrie, cu rezultatele

Probabilități Moldova - Insulele Feroe

Goluri estimate: 0,89 Moldova și 1,32 Insulele Feroe, total 2,21. 1X2 în model: 25% · 28% · 47%. Peste 2,5: 38% (cotă corectă 2.63). GG: 43% (cotă corectă 2.33). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 62% · peste 2,5: 38% (verde).

Scoruri probabile

0-114,5%1-112,9%0-011,0%1-09,8%0-29,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Moldova. Moldova a primit 10 goluri în ultimele 5 partide.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere7-2
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startInsulele Feroe · 2.55
Goluri estimate~2,2
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Moldova - Insulele Feroe?

S-a jucat marți, 29 septembrie, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Moldova - Insulele Feroe?

În UEFA Liga Națiunilor.

Unde s-a jucat Moldova - Insulele Feroe?

Pe Stadionul Zimbru, în Chișinău, marți, 29 septembrie, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Moldova - Insulele Feroe?

Niciuna clar: cotele erau 3.20 la gazde și 2.55 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Moldova - Insulele Feroe?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,2.

Alte meciuri din UEFA Liga Națiunilor

Toată liga →