Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

MuntenegruMuntenegru · 1.CFL

Mladost DG – Jezero Plav

Mladost DG
VEÎVÎ
15:00 Duminică, 18 octombrie
Jezero Plav
VEÎEÎ
11.97 X3.30 23.60
1X1.23 X21.72 121.27

Ultimele 5 / 5: Mladost DG marchează 1.6 și primește 2.0. Jezero Plav 2.0 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 47% · Egal 28% · Oaspete 26%

Goluri / meci

1.6 + 2.0

Peste 2.5

1.92 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.78 · Nu 1.92

Analiză Mladost DG – Jezero Plav

Mladost DG o primește pe Jezero Plav duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 1.CFL (Muntenegru). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Mladost DG are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 10 goluri primite (1,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Jezero Plav are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 12 goluri primite (2,0 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Mladost DG a câștigat 2, Jezero Plav a câștigat 5, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,9 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 8. Ultima întâlnire, pe 09.08.2026, s-a terminat Jezero Plav 1–0 Mladost DG.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.30 / 3.60. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 47% pentru Mladost DG, 28% pentru egal și 26% pentru Jezero Plav. Favorită e Mladost DG. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.92 și sub 2.5 la 1.78, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.78 și Nu la 1.92.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 2,00) și cele deduse din cote (1,53 – 1,07) și ajunge la 1,76 goluri estimate pentru Mladost DG și 1,54 pentru Jezero Plav, adică 3,30 în total. Cu aceste valori, Mladost DG câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Jezero Plav câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,0%.

Statistici-cheie
IndicatorMladost DGJezero Plav
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-2-2
Puncte / meci1,401,00
Goluri marcate (medie)8 (1,6)10 (2,0)
Goluri primite (medie)10 (2,0)12 (2,4)
% Peste 2.580%80%
% GG40%80%
Victorii H2H (8 meciuri)25
Goluri estimate (model)1,761,54
Șanse de victorie (model)43%34%

Goluri estimate

1,76 – 1,54 · total 3,30

1X2 model

43% · 23% · 34%

Peste 2.5 model

64% · cotă corectă 1.56

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Mladost DG ↓ / Jezero Plav →012345
0 3,7 5,7 4,4 2,2 0,9 0,3
1 6,5 10,0 7,7 4,0 1,5 0,5
2 5,7 8,8 6,8 3,5 1,3 0,4
3 3,4 5,2 4,0 2,0 0,8 0,2
4 1,5 2,3 1,7 0,9 0,3 0,1
5 0,5 0,8 0,6 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mladost DG, coloane = goluri Jezero Plav.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Mladost DG. Mladost DG primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Jezero Plav. Jezero Plav primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,00 goluri, cotele doar 2,60. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,9 goluri, față de 3,30 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Mladost DG 43%, egal 23%, Jezero Plav 34%. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.92 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.78 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
2.0
2.0
Primite / meci
2.4
40%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
80%
40%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Mladost DG – Jezero Plav?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Mladost DG – Jezero Plav?

Meciul face parte din 1.CFL (Muntenegru). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Mladost DG – Jezero Plav?

Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.30 / 3.60. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Mladost DG, 28% egal și 26% pentru Jezero Plav, cu Mladost DG favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în Mladost DG – Jezero Plav?

Modelul nostru estimează 3,30 goluri (1,76 pentru Mladost DG, 1,54 pentru Jezero Plav). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 1.CFL
17.10
15:00
Arsenal Tivat – Mornar Bar 4.851.67
08.10
19:00
Mornar Bar – Jezero Plav 3–3
20.09
20:00
Bokelj Kotor – Mladost DG 3–0
20.09
20:00
Decic Tuzi – Mornar Bar 1–1