Arsenal Tivat – Mornar Bar
Ultimele 5 / 5: Arsenal Tivat marchează 1.0 și primește 2.0. Mornar Bar 2.4 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 20% · Egal 28% · Oaspete 52%
Goluri / meci
1.0 + 2.4
Peste 2.5
2.25 · forma 40% / 60%
GG
Da 2.10 · Nu 1.66
Analiză Arsenal Tivat – Mornar Bar
Arsenal Tivat o primește pe Mornar Bar sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 1.CFL (Muntenegru). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Arsenal Tivat are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 10 goluri primite (1,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Mornar Bar are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 6 goluri primite (2,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Mornar Bar stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Arsenal Tivat a câștigat 2, Mornar Bar a câștigat 3, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 8. Ultima întâlnire, pe 07.08.2026, s-a terminat Mornar Bar 0–0 Arsenal Tivat.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.55 / 3.25 / 1.77. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 20% pentru Arsenal Tivat, 28% pentru egal și 52% pentru Mornar Bar. Favorită e Mornar Bar. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.25 și sub 2.5 la 1.55, adică 41% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.10 și Nu la 1.66.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 2,20) și cele deduse din cote (0,83 – 1,48) și ajunge la 0,97 goluri estimate pentru Arsenal Tivat și 1,84 pentru Mornar Bar, adică 2,81 în total. Cu aceste valori, Arsenal Tivat câștigă în 19% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Mornar Bar câștigă în 58%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 11,1%.
| Indicator | Arsenal Tivat | Mornar Bar |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 2 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 0,97 | 1,84 |
| Șanse de victorie (model) | 19% | 58% |
Goluri estimate
0,97 – 1,84 · total 2,81
1X2 model
19% · 23% · 58%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| Arsenal Tiv. ↓ / Mornar Bar → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,0 | 11,1 | 10,2 | 6,3 | 2,9 | 1,1 |
| 1 | 5,8 | 10,7 | 9,9 | 6,1 | 2,8 | 1,0 |
| 2 | 2,8 | 5,2 | 4,8 | 2,9 | 1,4 | 0,5 |
| 3 | 0,9 | 1,7 | 1,6 | 1,0 | 0,4 | 0,2 |
| 4 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Arsenal Tivat, coloane = goluri Mornar Bar.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Arsenal Tivat. Arsenal Tivat primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,30 goluri, cotele doar 2,31. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Mornar Bar are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.77 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.39 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 0–1 (11,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 07.08.26 | Mornar Bar – Arsenal Tivat | 0–0 | 0–0 |
| 12.04.26 | Arsenal Tivat – Mornar Bar | 0–0 | 0–1 |
| 21.02.26 | Mornar Bar – Arsenal Tivat | 1–1 | 1–2 |
| 08.10.25 | Arsenal Tivat – Mornar Bar | 0–0 | 0–1 |
| 10.08.25 | Mornar Bar – Arsenal Tivat | 0–2 | 2–2 |
| 14.05.25 | Arsenal Tivat – Mornar Bar | 0–0 | 1–1 |
| 16.03.25 | Mornar Bar – Arsenal Tivat | 0–0 | 1–0 |
| 10.11.24 | Arsenal Tivat – Mornar Bar | 2–0 | 4–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Arsenal Tivat – Mornar Bar?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Arsenal Tivat – Mornar Bar?
Meciul face parte din 1.CFL (Muntenegru). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Arsenal Tivat – Mornar Bar?
Cotele 1X2 sunt 4.55 / 3.25 / 1.77. Fără marjă, asta înseamnă 20% pentru Arsenal Tivat, 28% egal și 52% pentru Mornar Bar, cu Mornar Bar favorită la cota 1.77.
Câte goluri se așteaptă în Arsenal Tivat – Mornar Bar?
Modelul nostru estimează 2,81 goluri (0,97 pentru Arsenal Tivat, 1,84 pentru Mornar Bar). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 0–1.