Melaka FC – Kuala Lumpur City
Ultimele 5 / 5: Melaka FC marchează 1.2 și primește 1.8. Kuala Lumpur City 1.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 26% · Oaspete 41%
Goluri / meci
1.2 + 1.2
Peste 2.5
1.72 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.62 · Nu 2.15
Analiză Melaka FC – Kuala Lumpur City
Melaka FC o primește pe Kuala Lumpur City sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Super League (Malaezia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Melaka FC are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Kuala Lumpur City are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Melaka FC a câștigat 0, Kuala Lumpur City a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 07.03.2026, s-a terminat Kuala Lumpur City 2–1 Melaka FC.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.80 / 3.50 / 2.25. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 33% pentru Melaka FC, 26% pentru egal și 41% pentru Kuala Lumpur City. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.72 și sub 2.5 la 2.00, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.62 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,50) și cele deduse din cote (1,33 – 1,50) și ajunge la 1,36 goluri estimate pentru Melaka FC și 1,50 pentru Kuala Lumpur City, adică 2,86 în total. Cu aceste valori, Melaka FC câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Kuala Lumpur City câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,7%.
| Indicator | Melaka FC | Kuala Lumpur City |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,36 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 34% | 41% |
Goluri estimate
1,36 – 1,50 · total 2,86
1X2 model
34% · 25% · 41%
Peste 2.5 model
54% · cotă corectă 1.85
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute
| Melaka FC ↓ / Kuala Lumpu. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,7 | 8,6 | 6,4 | 3,2 | 1,2 | 0,4 |
| 1 | 7,8 | 11,7 | 8,8 | 4,4 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 5,3 | 7,9 | 6,0 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 2,4 | 3,6 | 2,7 | 1,4 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,8 | 1,2 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Melaka FC, coloane = goluri Kuala Lumpur City.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Melaka FC. Melaka FC primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Kuala Lumpur City. Kuala Lumpur City primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Melaka FC 34%, egal 25%, Kuala Lumpur City 41%. Peste 1.5 goluri are 78% în model (cotă corectă 1.28), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.62 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 07.03.26 | Kuala Lumpur City – Melaka FC | 1–0 | 2–1 |
| 30.11.25 | Melaka FC – Kuala Lumpur City | 0–2 | 0–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Melaka FC – Kuala Lumpur City?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Melaka FC – Kuala Lumpur City?
Meciul face parte din Super League (Malaezia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Melaka FC – Kuala Lumpur City?
Cotele 1X2 sunt 2.80 / 3.50 / 2.25. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Melaka FC, 26% egal și 41% pentru Kuala Lumpur City, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Melaka FC – Kuala Lumpur City?
Modelul nostru estimează 2,86 goluri (1,36 pentru Melaka FC, 1,50 pentru Kuala Lumpur City). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.