MB Rouisset – JS Saoura
Ultimele 5 / 5: MB Rouisset marchează 1.0 și primește 0.6. JS Saoura 0.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 50% · Egal 30% · Oaspete 20%
Goluri / meci
1.0 + 0.2
Peste 2.5
2.67 · forma 0% / 40%
GG
Da 2.42 · Nu 1.50
Analiză MB Rouisset – JS Saoura
MB Rouisset o primește pe JS Saoura duminică, 18 octombrie, ora 19:45 (ora României), în Ligue 1 (Algeria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
MB Rouisset are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 3 goluri primite (1,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. JS Saoura are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 8 goluri primite (0,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, MB Rouisset stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, MB Rouisset a câștigat 2, JS Saoura a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 24.01.2026, s-a terminat MB Rouisset 1–0 JS Saoura.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.05 / 4.55. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 50% pentru MB Rouisset, 30% pentru egal și 20% pentru JS Saoura. Favorită e MB Rouisset. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.67 și sub 2.5 la 1.38, adică 34% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.42 și Nu la 1.50.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 0,40) și cele deduse din cote (1,32 – 0,74) și ajunge la 1,31 goluri estimate pentru MB Rouisset și 0,57 pentru JS Saoura, adică 1,88 în total. Cu aceste valori, MB Rouisset câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 29%, iar JS Saoura câștigă în 16%. Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 32%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 20,0%.
| Indicator | MB Rouisset | JS Saoura |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,80 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 1 (0,2) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 0% | 40% |
| % GG | 0% | 20% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,31 | 0,57 |
| Șanse de victorie (model) | 55% | 16% |
Goluri estimate
1,31 – 0,57 · total 1,88
1X2 model
55% · 29% · 16%
Peste 2.5 model
29% · cotă corectă 3.45
GG model
32% · cotă corectă 3.13
Sub 2.5: 71% · Peste 2.5: 29% · total goluri în 90 de minute
| MB Rouisset ↓ / JS Saoura → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 15,3 | 8,7 | 2,5 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 20,0 | 11,4 | 3,2 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 2 | 13,1 | 7,5 | 2,1 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 3 | 5,7 | 3,3 | 0,9 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 1,9 | 1,1 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri MB Rouisset, coloane = goluri JS Saoura.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: JS Saoura. JS Saoura primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: JS Saoura. JS Saoura a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie MB Rouisset are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.85 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.38 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (20,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 24.01.26 | MB Rouisset – JS Saoura | 1–0 | 1–0 |
| 21.08.25 | JS Saoura – MB Rouisset | 0–0 | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe MB Rouisset – JS Saoura?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 19:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă MB Rouisset – JS Saoura?
Meciul face parte din Ligue 1 (Algeria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre MB Rouisset – JS Saoura?
Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.05 / 4.55. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru MB Rouisset, 30% egal și 20% pentru JS Saoura, cu MB Rouisset favorită la cota 1.85.
Câte goluri se așteaptă în MB Rouisset – JS Saoura?
Modelul nostru estimează 1,88 goluri (1,31 pentru MB Rouisset, 0,57 pentru JS Saoura). Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 32%, iar cel mai probabil scor este 1–0.