Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

SpaniaSpania · Segunda Federacion

Marbella – Estepona

Marbella
ÎÎEVÎ
13:00 Duminică, 18 octombrie
Estepona
VVÎVÎ
12.75 X3.15 22.45
1X1.47 X21.38 121.29

Ultimele 5 / 5: Marbella marchează 0.8 și primește 1.4. Estepona 2.0 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 33% · Egal 29% · Oaspete 37%

Goluri / meci

0.8 + 2.0

Peste 2.5

1.95 · forma 40% / 80%

GG

Da 1.75 · Nu 1.97

Analiză Marbella – Estepona

Marbella o primește pe Estepona duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Marbella are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Estepona are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 9 goluri primite (2,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Estepona stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.15 / 2.45. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 33% pentru Marbella, 29% pentru egal și 37% pentru Estepona. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.95 și sub 2.5 la 1.76, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.75 și Nu la 1.97.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,70) și cele deduse din cote (1,24 – 1,33) și ajunge la 1,27 goluri estimate pentru Marbella și 1,51 pentru Estepona, adică 2,78 în total. Cu aceste valori, Marbella câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Estepona câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,9%.

Statistici-cheie
IndicatorMarbellaEstepona
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-33-0-2
Puncte / meci0,801,80
Goluri marcate (medie)4 (0,8)10 (2,0)
Goluri primite (medie)7 (1,4)9 (1,8)
% Peste 2.540%80%
% GG20%80%
Goluri estimate (model)1,271,51
Șanse de victorie (model)32%43%

Goluri estimate

1,27 – 1,51 · total 2,78

1X2 model

32% · 25% · 43%

Peste 2.5 model

53% · cotă corectă 1.89

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Marbella ↓ / Estepona →012345
0 6,2 9,4 7,1 3,6 1,3 0,4
1 7,9 11,9 9,0 4,5 1,7 0,5
2 5,0 7,6 5,7 2,9 1,1 0,3
3 2,1 3,2 2,4 1,2 0,5 0,1
4 0,7 1,0 0,8 0,4 0,1 0,0
5 0,2 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Marbella, coloane = goluri Estepona.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Estepona. Estepona primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.28 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
2.0
1.4
Primite / meci
1.8
20%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
80%
20%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Marbella – Estepona?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Marbella – Estepona?

Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Marbella – Estepona?

Cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.15 / 2.45. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Marbella, 29% egal și 37% pentru Estepona, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Marbella – Estepona?

Modelul nostru estimează 2,78 goluri (1,27 pentru Marbella, 1,51 pentru Estepona). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Segunda Federacion
17.10
17:00
Rayo Cantabria – CD Basconia 2.772.30
17.10
17:30
CD Ebro – Girona B 1.923.85
17.10
18:00
Barcelona B – Utebo 1.268.80
17.10
18:00
Ourense CF – Coruxo FC 1.953.75
17.10
18:00
Portugalete – Eibar B 2.752.55