Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

Africa de SudAfrica de Sud · Cupa MTN 8

Mamelodi Sundowns - Polokwane City

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Africa de SudCupa MTN 8 · Africa de Sud Final
Mamelodi Sundowns
EÎEVE
Final2-2Pauză 2-1
Polokwane City
VÎEEE
Șanse înainte de meci, după cote
Mamelodi Sundowns 69%Egal 21%Polokwane City 10%

Mamelodi Sundowns 2-2 Polokwane City: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Mamelodi Sundowns 2-2 Polokwane City (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 27% pentru egalul, iar cotele fără marjă 21%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 39%), iar GG a ieșit (42%). Scorul exact 2-2 avea 3,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (8-5) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Mamelodi Sundownsîn meciPolokwane City
8
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Mamelodi Sundowns vs Polokwane City

Mamelodi Sundowns marchează și primește câte 1,2 goluri pe meci. Polokwane City marchează și primește câte 0,6 goluri pe meci. La Mamelodi Sundowns, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Mamelodi Sundowns 3, egal 1, Polokwane City 1.

~2,3goluri estimate
39%peste 2,5 goluri
42%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Mamelodi Sundownsultimele 5Polokwane City
1,20
Puncte / meci
1,20
1,2
Goluri marcate / meci
0,6
1,2
Goluri primite / meci
0,6
1
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
20%
80%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Mamelodi Sundowns și ultimele 5 Polokwane City, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Mamelodi Sundowns1-3-1

E
Mamelodi Sundowns - MC Alger27.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
Î
Al Hilal - Mamelodi Sundowns24.07.26 · Amicale intercluburi
2-0
E
Hertha Berlin - Mamelodi Sundowns21.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
V
Mamelodi Sundowns - RB Leipzig29.05.26 · Amicale intercluburi
3-1
E
FAR Rabat - Mamelodi Sundowns24.05.26 · CAF - Liga Campionilor
1-1

Polokwane City1-3-1

V
Richards Bay - Polokwane City02.08.26 · Premiership
1-2
Î
Polokwane City - Sekhukhune United25.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
E
Polokwane City - Marumo Gallants16.05.26 · Premiership
1-1
E
Lamontville Golden Arrows - Polokwane City09.05.26 · Premiership
0-0
E
Richards Bay - Polokwane City06.05.26 · Premiership
0-0

Întâlniri directe Mamelodi Sundowns - Polokwane City

Mamelodi Sundowns 3Egal 1Polokwane City 1
V
Mamelodi Sundowns - Polokwane City03.05.2026 · pauză 1-0
3-0
V
Polokwane City - Mamelodi Sundowns29.04.2026 · pauză 0-0
0-1
V
Mamelodi Sundowns - Polokwane City06.11.2024 · pauză 1-0
2-0
Î
Polokwane City - Mamelodi Sundowns27.10.2024 · pauză 0-0
1-0
E
Mamelodi Sundowns - Polokwane City11.08.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Mamelodi Sundowns. 1 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Mamelodi Sundowns - Polokwane City

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Mamelodi Sundowns1.3369% fără marjă
X · Egal4.3521% fără marjă
2 · Polokwane City8.8010% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.04
X2 2.95
12 1.14

Goluri

Peste 1.5 1.24
Sub 2.5 1.87
Peste 2.5 1.83

Ambele marchează

GG Da 2.30
GG Nu 1.55

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.42
Pauză peste 1.5 2.52

Cornere

Sub 9.5 1.64
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Mamelodi Sundowns - Polokwane City s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Cupa MTN 8 (Africa de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Mamelodi Sundowns vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Polokwane City are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 3-3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 5 întâlniri directe, Mamelodi Sundowns a câștigat de 3 ori, Polokwane City o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,4 goluri în medie. Ultima: Mamelodi Sundowns - Polokwane City 3-0, pe 3 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Mamelodi Sundowns, la 1.33, cu egalul la 4.35. Fără marja caselor, asta înseamnă 69% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.83, iar GG la 2.30.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,5 pentru Mamelodi Sundowns și 0,8 pentru Polokwane City. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 53% la victorie, față de 69%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Mamelodi Sundowns: 53% în model, cota corectă ar fi 1.89. La 1.33, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 61%. Cota de 1.87 e peste cea corectă (1.64). Nu marchează ambele (NG) are 58% în model, dar la 1.55 plătește sub cota corectă de 1.72. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Mamelodi Sundowns - Polokwane City

Goluri estimate: 1,47 Mamelodi Sundowns și 0,78 Polokwane City, total 2,25. 1X2 în model: 53% · 27% · 20%. Peste 2,5: 39% (cotă corectă 2.56). GG: 42% (cotă corectă 2.38). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
24%1
27%2
20%3
11%4
8%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 61% · peste 2,5: 39% (verde).

Scoruri probabile

1-015,5%1-112,1%2-011,4%0-010,5%2-18,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,8 goluri, după cote 2,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Mamelodi Sundowns e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză2-1
Cornere8-5
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startMamelodi Sundowns · 1.33
Goluri estimate~2,3
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Mamelodi Sundowns - Polokwane City?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Mamelodi Sundowns - Polokwane City?

În Cupa MTN 8 (Africa de Sud).

Unde s-a jucat Mamelodi Sundowns - Polokwane City?

Pe Lucas Masterpieces Moripe Stadium, în Pretoria, GT, sâmbătă, 8 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Mamelodi Sundowns - Polokwane City?

Mamelodi Sundowns pleca favorită, la cota 1.33. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Mamelodi Sundowns - Polokwane City?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,3.

Alte meciuri din Cupa MTN 8

Toată liga →