Mallorca B – Orihuela
Ultimele 5 / 5: Mallorca B marchează 0.6 și primește 1.0. Orihuela 1.0 / 2.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 29% · Oaspete 32%
Goluri / meci
0.6 + 1.0
Peste 2.5
2.02 · forma 20% / 80%
GG
Da 1.82 · Nu 1.90
Analiză Mallorca B – Orihuela
Mallorca B o primește pe Orihuela duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Mallorca B are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 5 goluri primite (0,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Orihuela are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 14 goluri primite (1,0 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Mallorca B stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.20 / 2.82. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 39% pentru Mallorca B, 29% pentru egal și 32% pentru Orihuela. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.02 și sub 2.5 la 1.70, adică 46% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.82 și Nu la 1.90.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,00) și cele deduse din cote (1,32 – 1,18) și ajunge la 1,51 goluri estimate pentru Mallorca B și 1,09 pentru Orihuela, adică 2,60 în total. Cu aceste valori, Mallorca B câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Orihuela câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Mallorca B | Orihuela |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 14 (2,8) |
| % Peste 2.5 | 20% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,51 | 1,09 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 27% |
Goluri estimate
1,51 – 1,09 · total 2,60
1X2 model
47% · 26% · 27%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| Mallorca B ↓ / Orihuela → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 8,1 | 4,4 | 1,6 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 11,2 | 12,2 | 6,7 | 2,4 | 0,7 | 0,1 |
| 2 | 8,5 | 9,2 | 5,0 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 4,3 | 4,6 | 2,5 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,6 | 1,8 | 1,0 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mallorca B, coloane = goluri Orihuela.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Orihuela. Orihuela primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.36 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.31 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Mallorca B – Orihuela?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Mallorca B – Orihuela?
Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Mallorca B – Orihuela?
Cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.20 / 2.82. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Mallorca B, 29% egal și 32% pentru Orihuela, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Mallorca B – Orihuela?
Modelul nostru estimează 2,60 goluri (1,51 pentru Mallorca B, 1,09 pentru Orihuela). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.