Maccabi Ironi Ashdod – Shimshon Tel Aviv
Ultimele 5 / 5: Maccabi Ironi Ashdod marchează 1.4 și primește 1.0. Shimshon Tel Aviv 2.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 26% · Egal 27% · Oaspete 47%
Goluri / meci
1.4 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 20% / 100%
GG
—
Analiză Maccabi Ironi Ashdod – Shimshon Tel Aviv
Maccabi Ironi Ashdod o primește pe Shimshon Tel Aviv duminică, 18 octombrie, ora 20:45 (ora României), în Liga Alef (Israel). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Maccabi Ironi Ashdod are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Shimshon Tel Aviv are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 6 goluri primite (2,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Shimshon Tel Aviv stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Maccabi Ironi Ashdod a câștigat 1, Shimshon Tel Aviv a câștigat 0, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 4. Ultima întâlnire, pe 09.01.2026, s-a terminat Shimshon Tel Aviv 1–1 Maccabi Ironi Ashdod.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.45 / 3.35 / 1.92. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 26% pentru Maccabi Ironi Ashdod, 27% pentru egal și 47% pentru Shimshon Tel Aviv. Favorită e Shimshon Tel Aviv.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru Maccabi Ironi Ashdod și 1,60 pentru Shimshon Tel Aviv, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Maccabi Ironi Ashdod câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Shimshon Tel Aviv câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%.
| Indicator | Maccabi Ironi Ashdod | Shimshon Tel Aviv |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-4-0 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 100% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 44% |
Goluri estimate
1,30 – 1,60 · total 2,90
1X2 model
31% · 25% · 44%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Maccabi Iro. ↓ / Shimshon Te. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,5 | 8,8 | 7,0 | 3,8 | 1,5 | 0,5 |
| 1 | 7,2 | 11,4 | 9,2 | 4,9 | 2,0 | 0,6 |
| 2 | 4,6 | 7,4 | 6,0 | 3,2 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 2,0 | 3,2 | 2,6 | 1,4 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,7 | 1,0 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Maccabi Ironi Ashdod, coloane = goluri Shimshon Tel Aviv.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 2,90 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.01.26 | Shimshon Tel Aviv – Maccabi Ironi Ashdod | — | 1–1 |
| 07.03.25 | Maccabi Ironi Ashdod – Shimshon Tel Aviv | — | 1–1 |
| 31.10.24 | Shimshon Tel Aviv – Maccabi Ironi Ashdod | 0–0 | 0–1 |
| 15.03.24 | Maccabi Ironi Ashdod – Shimshon Tel Aviv | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Maccabi Ironi Ashdod – Shimshon Tel Aviv?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 20:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Maccabi Ironi Ashdod – Shimshon Tel Aviv?
Meciul face parte din Liga Alef (Israel). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Maccabi Ironi Ashdod – Shimshon Tel Aviv?
Cotele 1X2 sunt 3.45 / 3.35 / 1.92. Fără marjă, asta înseamnă 26% pentru Maccabi Ironi Ashdod, 27% egal și 47% pentru Shimshon Tel Aviv, cu Shimshon Tel Aviv favorită la cota 1.92.
Câte goluri se așteaptă în Maccabi Ironi Ashdod – Shimshon Tel Aviv?
Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,30 pentru Maccabi Ironi Ashdod, 1,60 pentru Shimshon Tel Aviv). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.