Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

SpaniaSpania · Segunda Federacion

Lorca Deportiva – Atletico Baleares

Lorca Deportiva
VÎVEÎ
12:00 Duminică, 18 octombrie
Atletico Baleares
EVEÎE
12.47 X3.00 22.85
1X1.35 X21.46 121.33

Ultimele 5 / 5: Lorca Deportiva marchează 1.0 și primește 0.8. Atletico Baleares 1.6 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 37% · Egal 31% · Oaspete 32%

Goluri / meci

1.0 + 1.6

Peste 2.5

2.25 · forma 40% / 80%

GG

Da 1.95 · Nu 1.77

Analiză Lorca Deportiva – Atletico Baleares

Lorca Deportiva o primește pe Atletico Baleares duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lorca Deportiva are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 4 goluri primite (1,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Atletico Baleares are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 10 goluri primite (1,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.00 / 2.85. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 37% pentru Lorca Deportiva, 31% pentru egal și 32% pentru Atletico Baleares. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.25 și sub 2.5 la 1.55, adică 41% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.95 și Nu la 1.77.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,20) și cele deduse din cote (1,21 – 1,11) și ajunge la 1,35 goluri estimate pentru Lorca Deportiva și 1,15 pentru Atletico Baleares, adică 2,50 în total. Cu aceste valori, Lorca Deportiva câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Atletico Baleares câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,7%.

Statistici-cheie
IndicatorLorca DeportivaAtletico Baleares
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-3-1
Puncte / meci1,401,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)8 (1,6)
Goluri primite (medie)4 (0,8)10 (2,0)
% Peste 2.540%80%
% GG40%100%
Goluri estimate (model)1,351,15
Șanse de victorie (model)41%32%

Goluri estimate

1,35 – 1,15 · total 2,50

1X2 model

41% · 27% · 32%

Peste 2.5 model

45% · cotă corectă 2.22

GG model

51% · cotă corectă 1.96

Distribuția golurilor
8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lorca Depor. ↓ / Atletico Ba. →012345
0 8,2 9,4 5,4 2,1 0,6 0,1
1 11,1 12,7 7,3 2,8 0,8 0,2
2 7,5 8,6 4,9 1,9 0,5 0,1
3 3,4 3,9 2,2 0,9 0,2 0,1
4 1,1 1,3 0,8 0,3 0,1 0,0
5 0,3 0,4 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lorca Deportiva, coloane = goluri Atletico Baleares.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Atletico Baleares. Atletico Baleares primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.35 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.55 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.6
0.8
Primite / meci
2.0
40%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
80%
40%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lorca Deportiva – Atletico Baleares?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lorca Deportiva – Atletico Baleares?

Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lorca Deportiva – Atletico Baleares?

Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.00 / 2.85. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Lorca Deportiva, 31% egal și 32% pentru Atletico Baleares, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Lorca Deportiva – Atletico Baleares?

Modelul nostru estimează 2,50 goluri (1,35 pentru Lorca Deportiva, 1,15 pentru Atletico Baleares). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Segunda Federacion
17.10
17:00
Rayo Cantabria – CD Basconia 2.772.30
17.10
17:30
CD Ebro – Girona B 1.923.85
17.10
18:00
Barcelona B – Utebo 1.268.80
17.10
18:00
Ourense CF – Coruxo FC 1.953.75
17.10
18:00
Portugalete – Eibar B 2.752.55